logo yeni

calisanlar2 copy

TAPU PERSONELİ FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETİ ALABİLECEK

Aktif . Yayınlanma Ücret

tapu kadastro genel mudurluguTapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatı personelinden iş yoğunluğu diğerlerine göre daha fazla olan tapu müdürlüklerinde görev yapan memurlar ile sözleşmeli personel, 2016 ve 2017 yıllarında fazla çalışma ücreti alabilecek.

Tapu personelinin fazla çalışma ücreti

Kamu görevlilerinin mali ve sosyal hakları konusunda 2016-2017 yıllarına ilişkin belirlemeler içeren Toplu Sözleşme hükümlerine istinaden; 657 sayılı Devlet Memurları Kanun, bazı özel yasal düzenlemeler, bütçe kanunu ve Bakanlar Kurulu kararlarına gerek bulunmadan, kamu görevlilerinden bazılarının fazla çalışma ücreti alabilmesi mümkün olacak.

Bu yıl imzalanan Toplu Sözleşme, tapu müdürlüklerinde görev yapan memurlar ile sözleşmeli personelin de 2016 ve 2017 yıllarında fazla çalışma ücreti alabilmesine imkan veriyor.

Toplu Sözleşme hükümlerine göre;

- Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatı personelinden iş yoğunluğu diğerlerine göre daha fazla olan tapu müdürlüklerinde görev yapan memurlar ile sözleşmeli personele, fazla çalışma ücreti ödenecek.

-Bir personele ödenecek fazla çalışma ücreti, ayda 50 saati ve yılda 300 saati geçmeyecek.

-Fazla çalışmanın her 1 (bir) saati karşılığında, ilgili yıl bütçe kanunuyla belirlenen fazla çalışma saat ücretinin üç katına kadar ücret ödenebilecek. (2016 yılı için saat başı fazla çalışma ücretinin 1,73 TL olması bekleniyor)

-Fazla çalışma ücreti ödenebilecek personel sayısı, tapu müdürlüklerinde görev yapan toplam personel sayısının 2016 yılında %35’ini, 2017 yılında ise %20’sini geçmeyecek.

-Personele yaptırılacak fazla çalışmanın yıllık toplam süresi, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün talebi üzerine Maliye Bakanlığınca belirlenecek.

-İş yoğunluğu fazla olan tapu müdürlüklerini belirlemeyi ve toplam fazla çalışma saat süresini ilgili birimlere dağıtmayı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yapacak.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde her personel fazla çalışma almayacak

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde sadece bazı personele 2016 yılı başından itibaren fazla çalışma ücreti ödenecek olmasının; taşra teşkilatındaki her personelin bu imkandan yararlanamayacak olmasının; fazla çalışma ücreti ödenecek birimlerin iş yoğunluğuna göre belirlenmesinde objektif kriterlerin bulunmamasının; merkez teşkilatı personeline bu imkanın tanınmamasının, Kurum personeli arasında rahatsızlık yaratacağını ve çalışma barışı ile iş verimini olumsuz yönde etkileyebileceğini düşünmekteyiz.

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.