logo yeni

calisanlar2 copy

İLAVE ZAM ALACAĞI SÖYLENEN MEMURLARDAN BAZILARI BÖYLE BİR ZAM ALMAYACAK

Aktif . Yayınlanma Ücret

mutlu mutsuz1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olarak kamu görevlilerinin bazılarına ilave maaş artışı yapılacağı yönünde medyada haberlere rastlanmaktadır.

Bu yıl imzalanan Toplu Sözleşme hükümlerinden hareketle yapılan haberlerde, 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle maaşı ilave olarak artacak Devlet memurlarından söz edilmesine rağmen, bu personelden bazılarının haberlerde sözü edilen şekilde maaş artışı almayacağını görmekteyiz.

2015 yılında imzalanan ve kamu görevlilerinin 2016-2017 yıllarına ilişkin mali ve sosyal haklarına ilişkin belirlemeler içeren Toplu Sözleşmede, bazı personelin ilave maaş artışına dair düzenlemeler yer almakla birlikte, bu düzenlemelerin bazılarının kısmen veya tamamen halen uygulanıyor olması nedeniyle, haberlere konu olan personelin tamamı için 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle ilave maaş artışı söz konusu olmayacak.

Toplu Sözleşmede söz edilmelerine rağmen ilave maaş artışı olmayacak personel

Toplu Sözleşmede bazı personele 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren ilave maaş artışı yapılmasına ilişkin düzenlemeler yer alıyor. Ancak, bu düzenlemelerden bazılarına konu personel, söz konusu maaş artışından halen yararlanıyor olduğundan, 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle (genel maaş zammı dışında) maaşında ilave bir artış olmayacak.

*Emanet Memuru yan ödemesi artmayacak. Emanet memurları ilave maaş zammı almayacak. Haklarında 2015 yılında geçerli olan maaş unsurları, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren kamu görevlilerine yapılacak zamlar oranında artmış olacak.

*Taşınır kayıt kontrol yetkilisi veya taşınır mal sorumlusu olarak görevlendirilen kamu personeline ödenen yan ödemede artış olmayacak. Bu görevleri yürütecek olanlar, 2015 yılında geçerli olan yan ödeme puanından yararlanmaya devam edecekler.

*Musahhih özel hizmet tazminatı artmayacak. Musahhihler, ilave maaş zammı almayacak. Haklarında 2015 yılında geçerli olan maaş unsurları, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren kamu görevlilerine yapılacak zamlar oranında artmış olacak.

İlave maaş artışları Toplu Sözleşmede söz edilen kadar olmayacak personel

Toplu Sözleşmenin ilave maaş artışı öngören düzenlemelerinden bazıları, daha önceki toplu sözleşmelerle yapılan ilave artışların yükseltilmesi şeklinde olduğundan, bu düzenlemelere konu personelin 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle (genel maaş zammı dışında) maaşında görülecek ilave artış, haberlere konu olduğundan az olacak.

*İcra Memuru tazminatı 10 puan değil, 5 puan artacak. İcra memuruna ödenen tazminatın oranı 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren 5 puan artacak. Halen yararlanmakta oldukları 5 puandan yararlanmaya da devam edecekler.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.