logo yeni

calisanlar2 copy

MHP ÖĞRETMENLERE BİR MAAŞ İKRAMİYE TEKLİF ETTİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

zuhal topcuMHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topçu, öğretmenler günü münasebetiyle Meclis’te yaptığı basın açıklamasında, öğretmenlere bir maaş ikramiye verilmesini istedi.

Topçu, AKP iktidarlarında Ulaştırma ve Sağlık bakanlıklarının 10 yıl boyunca aynı kişilerce yürütüldüğünü belirterek, "Ama Milli Eğitim Bakanı tam beş kez değişti. Bu bile Milli Eğitim Bakanlığının nasıl yönetildiğinin ve ne kadar istikrarsız olduğunun göstergesidir" ifadelerini kullandı.

Eğitim sistemindeki yap-bozların ceremesini nesillerin ve eğitim sisteminin gerçek sahipleri öğretmenlerin çektiğini vurgulayan Topçu, Milli Eğitim Bakanlığının en güvenilir, en istikrarlı bakanlık olması gerektiği halde en istikrarsız ve güvenilmez Bakanlık olduğunu savundu.

Topçu basın açıklamasında, "AKP iktidar olalı, Ulaştırma Bakanı 10 yıla yakın hiç değişmedi, Sağlık Bakanı 10 yıl görev yaptı ama Milli Eğitim Bakanı tam beş kez değişti. Bu bile Milli Eğitim Bakanlığının nasıl yönetildiğinin ve ne kadar istikrarsız olduğunun göstergesidir" ifadelerini kullanırken, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde öğretmenlere bir maaş ikramiye verilmesi; ders ücretlerinin arttırılması; ücretsiz internet ve toplu taşıma imkanı sağlanması; özlük haklarının düzeltilmesi gerektiğini belirtti.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.