logo yeni

calisanlar2 copy

ŞUBE MÜDÜRLERİNİN ÖZLÜK HAKLARI KARİYERLERİNE GÖRE DEĞİŞİYOR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

mudur 5Kamu kurum ve kuruluşlarında “Şube Müdürü” unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları, daha önce bulundukları kariyerleri ile ilgili görevlere göre farklı özlük haklarına sahiptirler.

İlgili hizmet sınıflarında Uzman Tabip, Mühendis, Eczacı, İstatistikçi, Öğretmen gibi (yan ödeme kararnamesinde belirtilen diğer unvanlar) kadro unvanlarında görev yaptıktan sonra, Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil Şube Müdürü unvanlı kadrolara atanan Devlet memurları hakkında uygulanan ek göstergeler ile tazminat oranları, GİH Şube Müdürü kadrosu için belirlenmiş olan seviyelerden farklıdır.

Kariyerlerine ait mesleklerde görev yapmakta iken Genel İdare Hizmetleri Sınıfında ilk dört derecelerdeki Şube Müdürü kadrosuna atananlar hakkında, kariyerleri itibariyle kazanılmış hak aylık derecelerine göre belirlenmiş ek gösterge rakamları uygulanmaktadır.

Öte yandan, yan ödeme kararnamesinde, kariyerleri itibariyle bazı unvanlara sahip olanların Genel İdare Hizmetleri Sınıfında 1 inci dereceli kadroda görev almaları durumunda haklarında hangi oranda özel hizmet tazminatı uygulanacağı belirtilmiştir.

GİH Sınıfına dahil 1 inci derece kadroda görev yapana Şube Müdürleri hakkında uygulanan ek gösterge ve tazminat oranının kariyerlerine göre belirlendiği durumlarda, Şube Müdürü kadrosunda görev yapan personel arasında aylık maaş farkı olmakta ve ayrıca emeklilik hakları da aynı olmamaktadır.

Şube Müdürü kadrosunda görev yapan Devlet memurları arasında, bu yönüyle görülen özlük hakkı farklılığına ilişkin bilgi olması bakımından; 1 inci derece Şube Müdürü kadrosunda, 1/4 kazanılmış hak aylığı ve 30 hizmet yılı ile görev yapanların aylık maaşları ve bu seviyeden emekli olanların emeklilik hakları konusunda, memurunyeri.com olarak hazırladığımız tabloya aşağıda yer verilmiştir.

Kariyerlerine göre Şube Müdürü maaş ve emeklilik hakları

 

Kariyerine göre Şube Müdürü

Derece Kademe

Hizmet Yılı

2015 yılı ikinci altı ayında

Net Maaş

Emekli Aylığı

Emekli İkramiyesi

Uzman Tabip

1/4

30

3.752 TL

2.421 TL

87.309 TL

Mühendis

1/4

30

3.752 TL

2.421 TL

87.309 TL

Eczacı

1/4

30

3.674 TL

2.421 TL

87.309 TL

İstatistikçi

1/4

30

3.703 TL

1.986 TL

71.606 TL

Öğretmen

1/4

30

3.625 TL

1.986 TL

71.606 TL

İşletmeci

1/4

30

3.578 TL

1.931 TL

69.612 TL

NOT:

**Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

**Gelir Vergisi oranı %15 olarak uygulanmıştır.

**Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.

**Çalışılan kurumlardan, bölgelerden veya hizmet birimlerinden kaynaklı zam ve tazminat farklılıkları dikkate alınmamıştır.

**Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.