logo yeni

calisanlar2 copy

EK GÖSTERGENİZ 2200’DEN 3000’E ÇIKARSA NE KAZANIRSINIZ?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas6Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan Devlet memurlarından bazıları, bulundukları unvanların birinci derece kadrolarına ulaştıklarında, 2200 ek göstergeye hak kazanmaktadırlar.

Kamu çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda, özellikle seçim dönemlerinde çeşitli vaatlerde bulunulmakta ve bu vaatlerden ek gösterge iyileştirmelerine ilişkin olanlar arasında 2200 ek göstergeden yararlanan Devlet memurlarına 3000 ek gösterge verilmesi de yer almaktadır.

Ek göstergelerin artması, ilgili Devlet memurlarının aylık net ücretleri (bazen net maaşta düşüş yaratabilmektedir) ile emekli aylığı ve emekli ikramiyesi miktarlarının artması sonucunu doğurmaktadır.

Ek gösterge 2200’den 3000’e çıkarsa

Devlet memurunun hak kazandığı ek göstergenin 2200’den 3000’e çıkmasının, ilgili Devlet memurlarını mali yönden nasıl etkileyeceği konusunda bilgi vermesi bakımından hazırladığımız tabloya aşağıda yer verilmiştir.

Tabloda, emekli keseneğine esas aylığı ile kazanılmış hak aylığı 1 /4 olan ve 30 yıl hizmeti bulunan Devlet memurlarının ek göstergelerinin 2016 yılı Ocak ayında 2200’den 3000’e çıktığında mali haklarında olabilecek değişikliklere yer verilmiştir.

 Mali Haklar Ek gösterge 2200’den 3000’e çıkarsa
Aylık Net Maaş 50 TL artar
Emekli Aylığı 59 TL artar
Emekli İkramiyesi 2.114 TL artar

*2016 yılı ilk altı ayı için belirlenen katsayılar kullanılmıştır.

 

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.