logo yeni

calisanlar2 copy

BAZI MEMURLARIN EK ÖDEMESİ ARTIYOR

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas 2Kamu görevlilerinden aynı veya benzer kadro ve görevlerde bulunanlar arasındaki ücret dengesini sağlamak amacıyla 666 sayılı Kanun Hükmünde kararnameyle (375 sayılı KHK’ya eklenen madde) 15.01.2012 tarihinden itibaren uygulanmak üzere ek ödeme düzenlemesi getirilmiş ve ilgili kamu görevlilerinin kadro ve görev unvanları itibariyle en yüksek Devlet memuru aylığının belli bir oranları tutarında ek ödeme almaları sağlanmıştı.

Kamu görevlileri hakkında uygulanacak ek ödeme oranlarının belirlendiği EK Ödeme Cetvelinde, daha sonra yapılan yasal düzenlemelerle bazı unvanlara ilişkin değişiklikler yapılmıştı. Bu yıl imzalanan Toplu Sözleşeme ile de 2016 yılı başından geçerli olarak bazı personelin ek ödeme oranı yükseltildi.

Ek ödeme oranı yükselen personel

Bu yıl imzalanan Toplu Sözleşme hükümleri çerçevesinde, bazı personel hakkında 2016 yılı başından itibaren daha yüksek oranda ek ödeme oranı uygulanacak.

Kamu görevlilerinin aylık ücretlerine 2016 yılı ilk altı ayı için yapılan %6 oranındaki maaş zammı uygulandığında, aynı tarih itibariyle ek ödeme oranları da yükselecek olan personel ilave maaş zammı almış olacak.

Ek ödeme oranları artan personel ile ek ödemeden dolayı alacakları ilave net zam miktarı (2016 yılı ilk altı ayında) konusunda memurunyeri.com olarak hazırladığımız tablo şöyle:

UNVAN İlave edilen ek ödeme puanı İlave net zam miktarı
KİT’lerde 399 sayılı KHK kapsamında sözleşmeli pozisyonlarda görev yapan; grup başmühendisi, başmühendis, başmimar, mühendis, mimar ve veteriner hekim 12 99,64 TL
Koruma ve güvenlik görevlisi kadro ve pozisyonlarında görev yapanlar 5 41,51 TL
İl nüfus ve vatandaşlık müdürü 10 83,03 TL
Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğünde 399 sayılı KHK kapsamında sözleşmeli pozisyonlarda görev yapan makinistler 10 83,03 TL

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.