logo yeni

calisanlar2 copy

FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETİ KONUSUNDA MALİYE PERSONELİNE EŞİT DAVRANILMAMASI ÖNERGE KONUSU OLDU

Aktif . Yayınlanma Ücret

ismail faruk aksu 32016 yılından itibaren Maliye Bakanlığına bağlı vergi dairesi müdürlüklerinde görev yapan bazı personele fazla çalışma ücreti ödenmeye başlanması kararlaştırılırken, Bakanlığın diğer birimlerinde görev yapan personelin bu imkandan yararlandırılmamasının nedeni Maliye Bakanına soruldu.

Konu hakkında soru önergesi veren İstanbul Milletvekili İsmail Faruk AKSU, "Kamu görevlilerinin geneline ve hizmet kollarına yönelik mali ve sosyal haklara ilişkin 2016 ve 2017 yıllarını kapsayan 3. Dönem Toplu Sözleşme”de, iş yoğunluğu diğerlerine göre daha fazla olan vergi dairesi müdürlüklerinde görev yapan memurlar ile sözleşmeli personele fazla çalışma ücreti ödenmesinin kararlaştırıldığını belirterek, Bakanlığın diğer birimlerinde görev yapan personele bu imkanın tanınmamasıyla ilgili olarak Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK'e şu soruları uları sordu.

1-Maliye Bakanlığında Gelir İdaresi Başkanlığının taşra teşkilatında çalışan personele fazla çalışma ücreti ödenmesi uygulaması yerinde bir karar olmakla birlikte, Bakanlığın diğer birimlerinde görev yapan personele bu imkanın sağlanmamasının nedeni nedir?

2-Maliye Bakanlığının Gelir İdaresi Başkanlığı dışındaki birimlerinin (Muhakemat Genel Müdürlüğü, Muhasebat Genel Müdürlüğü, Personel Genel Müdürlüğü ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü) taşra teşkilatında da görev yapan personele fazla çalışma yaptırılmakta mıdır?

3-Muhakemat Genel Müdürlüğü, Muhasebat Genel Müdürlüğü, Personel Genel Müdürlüğü ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü personelin yürüttüğü işler arasında, belirli bir sürede bitirilmesi gereken zorunlu ve istisnai nitelikte işler yok mudur? Varsa, bu işler karşılığı yaptırılan fazla çalışma nedeniyle personele ücret ödemeyi düşünmüyor musunuz?

4-Bazı yerlerde aynı bina içerisinde görev yapan personelden sadece bazılarına fazla çalışma karşılığı ücret ödenmesi yönünde düzenleme yapılmasının, fazla çalışma ücretinden yararlandırılmayan birimlerin personelinde rahatsızlık yaratacak, çalışma barışı ve iş verimini etkileyecek midir? Toplu sözleşme sürecinde bakanlığın diğer birimlerine dönük bir talepte bulunulmuş mudur?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.