logo yeni

calisanlar2 copy

BAKANLARIN MAAŞ SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Aktif . Yayınlanma Ücret

tbmm 43 dönemlik olmaları sebebiyle Haziran ayındaki seçimlerde aday olamayarak, milletvekili seçilemeyen 8 Bakanın maaş sorunu  çözüldü.

Burada konuyla ilgili yaptığımız haberimizde de belirtiğimiz üzere, geçici hükümetin Bakanlar Kurulunda yer alan  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik 15 Haziran'dan itibaren maaş alamıyorlardı.

Bakanlar Kurulu'nda görev yapan 8 bakan, AKP'nin 3 dönem kuralı nedeniyle 7 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olamamış, yeni hükümet kurulamadığı için görevlerini de devredememişti.

Maaş alamayan Bakanlarının sorununun Maliye Bakanlığı'nın görüşü ile çözüldüğü, Maliye Bakanlığının 8 bakana "milletvekili olmadan dışarıdan kabineye giren bakan" formülüyle maaş ödenebileceğini bildirdiği belirtiliyor.

Bu şekilde maaş alamayan 8 bakana üç aylık maaş tutarı olarak yaklaşık 45 bin lira ödendiği öğrenildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.