logo yeni

calisanlar2 copy

TOPLU SÖZLEŞMEDEN TEKNİKERLERE İLAVE MAAŞ ARTIŞI ÇIKAR MI?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas23Kamu görevlilerinin 2016 ve 2017 yıllarına ilişkin mali ve sosyal haklarının belirlenmesi amacıyla yapılmakta olan toplu sözleşme görüşmelerinde, sendikaların bazı unvanlara ilave maaş artışı getirmeye yönelik teklifleri de değerlendiriliyor.

Toplu sözleşmeye ilişkin olarak Memur Sendikaları Konfederasyonu tarafından açıklanan talepler arasında; Tekniker kadrolarında görev yapan Devlet memurları hakkında uygulanan Özel Hizmet Tazminatı ve Ek Ödeme oranlarının artırılması da yer alıyor.

Teknikerlerin Özel Hizmet Tazminatı

Teknikerler hakkında geçerli olan özel hizmet tazminatı oranlarının artırılması isteniyor. Bu teklifin kabul edilmesi durumunda, Teknikerlerin özel hizmet tazminatları yükselecek ve aylık ücretleri artmış olacak.

DERECELER MEVCUT ORANLAR TEKLİF EDİLEN ORANLAR
1-4 100 125
Diğer 93 118

Teknikerlerin Ek Ödemeleri

Teknikerlerin yararlandığı ek ödeme oranlarının yükseltilmesi isteniyor. Bu teklifin kabul edilmesi durumunda, Teknikerlerin ek ödemeleri yükselecek ve aylık ücretleri artmış olacak.

DERECELER MEVCUT ORANLAR TEKLİF EDİLEN ORANLAR
1-2 110 130
3-4 100 120
5-7 90 110
Diğer 85 105

Teklif aynı şekilde toplu sözleşmede yer alırsa Tekniker maaşı ne kadar artar?

Teknikerler hakkında geçerli olan özel hizmet tazminatı ve ek ödeme oranlarının, Memur Sendikaları Konfederasyonu tarafından teklif edildiği şekliyle Toplu Sözleşmede yer alması durumunda, Tekniker kadrosunda görev yapan personelin maaşı artmış olacak. Böyle bir durumda, söz konusu personelin maaşında ne kadar artış olacağını görebilmek amacıyla, 2015 yılı ikinci altı ayı için geçerli olan belirlemelere göre yaptığımız hesaplamada aşağıdaki sonuçlara ulaşılmıştır.

DERECELER NET MAAŞ ARTIŞI MİKTARI
1-6 353 TL
7-9* 329 TL

*Derece olarak “7-9 ”grubunda yer alanların 30 Eylül 20008 sonrası işe girmiş oldukları varsayılmıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.