logo yeni

calisanlar2 copy

AÖF LABORANT ÖNLİSANS PROGRAMINI BİTİREN MEMURUN ÖZLÜK HAKLARI NASIL DEĞİŞİR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas11Devlet memurlarının AÖF Laborant Önlisans Programından mezun olmaları, kadrolarının bulunduğu hizmet sınıflarına göre özlük haklarını farklı şekillerde etkilemektedir.

Lise ya da lise dengi mesleki veya teknik öğrenim mezunu olarak Devlet memuriyetinde bulunanların, AÖF Laborant Önlisans Programından mezun olmaları, özlük haklarında bazı değişikliklere neden olabilmektedir.

Yükseköğretim Genel Kurulu 13.01.2011 tarihli toplantısında, konuya ilişkin yargı kararlarından hareketle, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Laborant Önlisans Programı'nın sağlıkla ilgili mesleki bir üst öğrenim olduğuna Karar vermiştir. Bu program, diğer hizmet sınıfları için ise üst öğrenim olarak kabul edilmemektedir.

Bu itibarla, lise ya da lise dengi mesleki veya teknik öğrenim mezunu memurlar Laborant Önlisans Programından mezun olduklarında, haklarında öncelikle intibak işlemi yapılarak kazanılmış hak aylık derece/kademeleri yeni öğrenim düzeylerine göre belirlenecektir.

İntibak neticesinde kadro dereceleri ile kazanılmış hak aylık derece/kademeleri değişebilecek olan memurların, kadro unvanları değişmese bile, mevcut kadrolarının bulunduğu hizmet sınıfına göre bazı özlük haklarında değişiklikler görülebilecektir. Örneğin; Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfında görev yapan memurların ek gösterge, özel hizmet tazminatı ve görev yaptıkları kurumlara göre yan ödemelerinde artış olurken, diğer hizmet sınıflarında görev yapan memurlar için sadece ek gösterge artışı olmaktadır.

AÖF Laborant Önlisans Programını bitiren lise veya dengi okul mezunu memurların, kadro unvanlarında herhangi bir değişiklik olmadığında özlük hakları, bulundukları hizmet sınıflarına göre aşağıdaki şekilde değişecektir. (İntibak sonrası derece/kademe değişikliklerinden kaynaklı özlük hakkı değişiklikleri hariç)

Değişen Unsurlar Hizmet Sınıfı Görev Yeri Derece Lise veya Dengi Okul AÖF Laborant Önlisans
Ek Gösterge

SHS

Her yerde

1 1500 2200
2 1100 1600
3 800 1100
4 650 800

TH

Her yerde

1 1500 2200
2 1100 1600
3 800 1500
4 650 1100
Diğer Hizmet Sınıfları (YHS hariç)

Her yerde

1 1500 2200
2 1100 1600
3 800 1100
4 650 800

Özel Hizmet Tazminatı

(Ek özel hizmet tazminatları hariç)

SHS

Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatında; Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Laboratuarlarında; Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne bağlı Araştırma Enstitüleri, Islah Kurumları ve Bölge Laboratuarlarında (İl laboratuarları hariç); Adli Tıp Kurumunda; Türkiye Atom Enerjisi Kurumunda; Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Laboratuarlarında 1-4 72 97
Diğer 70 94

Yukarıda sayılan yerler dışında

1-4 72 90
Diğer 70 88

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.