logo yeni

calisanlar2 copy

EMEKLİNİN İLK MAAŞ BANKASI DEĞİŞTİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas8Sosyal Güvenlik Kurumu, emekli maaşlarının ilk ödeme bankasını değiştiriyor. Buna göre Temmuz ayından itibaren emekli olanlar ilk  maaşlarını Ziraat Bankası yerine Denizbank’tan  alacaklar.

PTT ile anlaşma yapılacak

SGK ile Denizbank arasında yapılan protokole göre Denizbank, İstanbul, Ankara, Kocaeli gibi büyükşehirlerde bazı şubelerinden kalabalığı engellemek amacıyla emeklilere hizmet vermeyecek. Ancak Denizbank’ın ülke genelilnde şubesinin az olmasından kaynaklanan dezavantajı ortadan kaldırmak amacıyla, Denizbank ile PTT arasında anlaşma imzalanacak. Böylece banka şubesinin bulunmadığı yerlerde, emekliler maaşlarını PTT’den alacak. Banka buna karşılık PTT’ye bir miktar komisyon ödemesi yapacak.

Sadece yeni emeklileri ilgilendiriyor

Bu ay başında imzalanan protokole göre, yeni emekli olan herkes, maaşlarını Denizbank veya anlaşmalı olduğu PTT'den alacak. Bu protokol daha önce emekli olanların durumunu etkilemeyecek. Eski emekliler maaşlarını almakta oldukları banka ile çalışmaya devam edecekler. Ayrıca Denizbank, şubesinin bulunmadığı ilçe ya da köylerde PTT ile anlaşacak ve kuruma belli bir komisyon ödeyecek. Buradaki emekliler de maaşlarını PTT’den alacak.

Maaş dışında SGK, vatandaşa ödediği tıbbi malzeme bedellerini de Denizbank üzerinden yapacak.

Denizbank İstanbul, Ankara, Kocaeli gibi büyükşehirlerde bazı şubelerinden, kalabalığı engellemek amacıyla emeklilere hizmet vermeyecek. Bu şubelerden maaşlarını almaları gereken emekliler PTT’ye yönlendirilecek.

Promosyon

Banka promosyon kampanyası da düzenleyecek. Buna göre, bankadan maaşını almaya başlayan emekliye üç yıl boyunca bankasını değiştirmemesi şartıyla 300 TL. promosyon parası ödenecek. 

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.