logo yeni

calisanlar2 copy

BAYRAMDA İMAM VE MÜEZZİNLER NE KADAR MESAİ ÜCRETİ ALACAK?

Aktif . Yayınlanma Ücret

imamKamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatleri dışında fazla çalışma yaptırılan bazı personele, çeşitli düzenlemelere istinaden 2015 yılında fazla çalışma ücreti ödenebilmektedir.

2015 yılına ilişkin Toplu Sözleşme hükümlerine istinaden, 2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunundaki belirlemeler çerçevesinde bu yıl Ramazan ve Kurban Bayramlarında imam ve müezzinlere fazla çalışma ücreti ödenebilecek.

“Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2014 ve 2015 Yıllarını kapsayan 2. Dönem Toplu Sözleşme”de; cami ve mescitlerde görev yapan imam-hatip ve müezzin-kayyımlara, dini bayram günlerinde fiilen çalıştıkları her gün için yılı merkezi yönetim bütçe kanununda belirlenen fazla çalışma saat ücretinin 4 katının 8 saate tekabül eden tutarı kadar fazla çalışma ücreti ödenmesi kararlaştırılmıştır.

Öte yandan, 2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu, kamu kurum ve kuruluşlarında 2015 yılı içerisinde mesai saatleri dışında fazla çalışma yaptırılacak personele ödenecek saat başı fazla çalışma karşılığı ücretin 1,63 TL olacağını hükme bağlamıştır.

Ramazan Bayramında imam ve müezzinlere ödenecek ücret

Ramazan Bayramında, cami ve mescitlerde görev yapacak imam-hatip ve müezzin-kayyımlara, fiilen çalışacakları her gün için 8 saati aşmamak üzere saat başı 6,72 TL fazla çalışma ücreti ödenecek.

Buna göre Ramazan Bayramı süresince görev yapan imam-hatip ve müezzin-kayyımlar, toplam brüt 165,28 TL fazla çalışma ücreti alabilecek.

 

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.