logo yeni

calisanlar2 copy

EMEKLİLERE ÜZÜCÜ HABER

Aktif . Yayınlanma Ücret

adalet 52000 yılı sonrasında emekli olanları ilgilendiren intibak davasında ret kararı çıktı.

Türkiye Emekliler Derneği tarafından açılan intibak davasının bugün görülen duruşmasından emeklileri üzecek haber geldi.

Ankara 3. İş Mahkemesi’nde görülen davada, Türkiye Emekliler Derneği avukatı Yavuz Dersan karar sonrası yaptığı açıklamada, kararın anayasa aykırılık olduğu gerekçesiyle temyiz edildiğini ve davanın artık temyiz mahkemesi olan Yargıtay’a taşındığını açıkladı.

Bu davada yasama organının da harekete geçmesini bekledikleri belirten Dersan, “Yasama organı da bu kanunun çıkması noktasında herhalde bir an önce etkin bir çalışma yürütür diye bekliyoruz” dedi. Davada kabul kararı çıksaydı 2000 yılı sonrası emekli olanların yaklaşık 50-300 TL. arası fark alabilecekleri tahmin ediliyordu.

Yine bir süre önce İşçi, Memur, Bağ-kur Emeklileri Derneği tarafından açılan bir başka intibak davası da reddedilmişti. Bundan sonra emeklilerin intibak alabilmesi umudu Yargıtay'a taşınmış oldu.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.