logo yeni

calisanlar2 copy

HAZİRANDA ENLASYON EKSİ ÇIKARSA ENFLASYON FARKI ZAMMI AZALACAK

Aktif . Yayınlanma Ücret

enflasyon 2İstanbul Ticaret Odası tarafından her ay düzenli olarak yapılan enflasyon ölçümlerine göre, İstanbul'un enflasyonu Haziran ayında eksi çıktı.

İTO tarafından yapılan ölçümlere göre, haziran ayında İstanbul’da perakende fiyatlar yüzde 0.25, toptan fiyatlar ise yüzde 0.16 oranında geriledi.

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) 1995 bazlı Ücretliler Geçinme İndeksine göre 2015 Haziran ayı itibarıyla yıllık enflasyon ise yüzde 10.32, Toptan Eşya Fiyatları İndeksi göre ise yüzde 11.19 oldu. Perakende fiyatlar haziranda bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9.40, toptan fiyatlar ise 8.91 arttı.

İTO ölçümleri yarın açıklanacak olan TÜİK enflasyon verileri öncesinde bir fikir vermesi bakımından önem taşıyor. Yarın açıklanacak olan Haziran ayı enflasyonu ile kamu çalışanlarının 2015 yılı ikinci yarısı için alacakları enflasyon farkı zammı da belli olacak.

İlk 5 ayın enflasyon oranı %5.30 olurken, bu oran değişmezse kamu çalışanları %2.30 oranında enflasyon farkı alacaklar. Ancak Haziran ayında TÜFE eksi çıkarsa kamu çalışanlarına verilecek olan enflasyon zammı da azalacak.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.