logo yeni

calisanlar2 copy

EK GÖSTERGELERİN ARTIRILACAĞI HABERLERİ NEREDEN ÇIKTI?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas7Bazı basın yayın organlarında Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşme görüşmelerinde ek göstergelerde artış yapılacağı haberleri yer aldı.

Muhalefet partileri, bazı memur unvanlarına ilişkin ek göstergelerin artırılacağı yönünde seçim vaatlerinde bulunsalar da,  hükümet partisinin seçim beyannamesinde bu yönde bir vaat yer almadı. Buna karşın Devlet memurlarının ağustos ayında ek göstergelerin artırılabilmesi için masadaki taraflardan güçlü olanın, yani hükümet kanadının bu yönde karar alması gerekiyor. Aksi takdirde toplu sözleşme görüşmeleri ile ek göstergelerin artırılması, mümkün görünmüyor.

Kamu Personeli Danışma Kurulunda alınan ve henüz hayata geçirilemeyen pek çok karar halen gerçekleştirilmeyi beklerken, Ağustos ayı toplu sözleşme görüşmelerinde ek göstergelerin artırılması şeklinde bir karar çıkmasını beklemek hayal olur. KPDK görüşmelerini bırakın, geçtiğimiz toplu sözleşme döneminde üzerinde anlaşıldığı halde halen hayata geçirilemeyen konular bulunuyor. Konuyla ilgili olarak buradaki haberimizi okuyabilirsiniz. KPDK görüşmelerine karar altına alındığı halde sonuçlandırılamayan konulara ise buradan ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak, seçim sonrası iktidar partisinin değişmemesi durumunda medyada yer aldığı şekilde  ek göstergelerin artırılması pek mümkün görünmüyor. İktidar partisi değişmesi durumunda ise, seçim vaatleri göz önünde tutulduğunda, ek gösterge artışlarının belli meslekler (öğretmen, polis) için gerçekleşmesi mümkün görünüyor. Bazı medya organlarında yer alan memurların ek gösterge ve maaşlarının artacağı haberlerinin ise seçim yaklaşırken çıkıyor olması manidar görünüyor.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.