logo yeni

calisanlar2 copy

MÜSTEŞAR YARDIMCILARININ ÖZLÜK HAKLARI

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas 8Başbakanlık, bakanlık ve müsteşarlık şeklinde teşkilatlanmış kurumlarda “müsteşar yardımcısı” unvanlı kadrolar da bulunmaktadır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olan Müsteşar Yardımcılarının aylık ücretleri, bu unvan için belirlenmiş olan ücret ve tazminat göstergeleri esas alınarak belirlenmektedir. Aylık ücretleri dışlında, müsteşar yardımcılarının bazılarına verilen kurul üyeliği görevleri nedeniyle ilave gelir elde etmeleri de mümkün olabilmektedir.

Öte yandan, müşterek kararname ile atanan Müsteşar Yardımcıları hakkında; 6.400 ek gösterge, 7.000 makam tazminatı ve 17.000 temsil tazminatı göstergesi uygulanmaktadır.

Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapan bir Devlet memurunun aylık net maaş miktarının ne kadar olduğu ve bu görevde bulunanları 35 yıl hizmet süresi ile emekliye ayrılmaları durumunda alacakları emekli maaş ve ikramiyesi miktarı konusunda bilgi olması bakımından memurunyeri.com hazırladığımız tabloya aşağıda yer verilmiştir.

Müsteşar Yardımcısının aylık maaşı ve emeklilik hakları

UNVANI HİZMET YILI DERECE KADEME AYLIK NET MAAŞ EMEKLİ AYLIĞI EMEKLİ İKRAMİYESİ
Müsteşar Yardımcısı 35 1/4 7.211 TL 4.865 TL 114.233 TL

Not:

-2015 yılı ilk 6 ayı için geçerli olan katsayılara göre yapılan aylık net maaş hesaplamasında, Gelir Vergisi oranı %15 olarak uygulanmıştır.

-Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz Devlet memuruna göre değerlendirme yapılmıştır.

-Emekli aylığı hesaplanırken, %4 oranında ek ödeme dahil edilmiştir.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.