logo yeni

MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCISI MAAŞI (2017 YILININ İKİNCİ YARISINDA)

Aktif . Yayınlanma Ücret

muhendisMaaş hesabında kullanılan katsayıların (aylık katsayısı, taban aylık katsayısı ve yan ödeme katsayısı) 1 Temmuz 2017 tarihinden geçerli olarak %6,92 oranında artması, kamu kurum ve kuruluşlarında “Mühendis”, “Mimar” ve “Şehir Plancısı” unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarının maaşlarını da etkiledi.

TEMMUZ ZAMMI SONRASI EN DÜŞÜK MEMUR VE EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLDU?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas 16Maaş katsayılarına 1 Temmuz 2017 tarihinden geçerli olarak yapılacak artış oranının açıklanmasıyla,  2017 yılı ikinci altı aylık döneminde “en düşük memur maaşı” ve “en düşük emekli aylığı” miktarlarının ne kadar olacağı da belli oldu.

EK DERS ÜCRETİNİN 2017 YILI İKİNCİ ALTI AYINDAKİ MİKTARI

Aktif . Yayınlanma Ücret

ogretmenHer derecedeki eğitim ve öğretim kurumları ile okul, kurs veya yaygın eğitim yapan kurumlarda ve benzeri kuruluşlarda, girdikleri ve/veya girmiş sayıldıkları ders saatleri karşılığında öğretmenlere ödenen ek ders ücretinin miktarı, 1 Temmuz 2017 tarihinden geçerli olarak değişti.

EŞ VE ÇOCUK DURUMUNUN MEMUR MAAŞINA KATKISI ARTTI

Aktif . Yayınlanma Ücret

aileKamu görevlilerinin aylık ücretlerine Temmuz ayından geçerli olarak yapılan %6,92 oranındaki artış, eş ve çocuk durumlarından dolayı ilgili personelin aylık ücretine yansıyan miktarı da artıracak.

TEMMUZ ZAMMI SONRASI NÖBET VE İCAP NÖBETİ ÜCRETİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

saglikÇalıştıkları sağlık kurumlarında nöbet ve/veya icap nöbeti görevi verilen kamu personeline, bu nöbet görevlerinin izin kullandırılarak karşılanmayan kısımları karşılığında ücret ödenmektedir.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.