logo yeni

UZLAŞMAZLIK OLURSA MEMUR ZAMMINI KİM BELİRLEYECEK?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas3Memur-Sen tarafından toplu sözleşme görüşmelerine getirilen zam teklifi ile hükümetin ilk teklifi arasındaki farkın büyük olması, zam pazarlıklarının bugün sonuçlanmaması ihtimalini doğurdu.

EMEKLİ OLMAK EN ÇOK HANGİ MEMURU ETKİLİYOR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

emekli 5Devlet memurlarının çalışırken aldıkları aylık net maaş miktarı, emekli olunca alacakları maaş miktarından yüksek olmakta, ancak aradaki fark her memur için aynı olmamaktadır.

GELİŞTİRME ÖDENEĞİ KİME NE KADAR ÖDENİYOR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas 8Diğer yükseköğretim kurumlarına göre sosyo-ekonomik açıdan daha az gelişmiş yerlerde öğretim yapan ve/veya yeterli sayıda öğretim elemanı sağlanamayan yükseköğretim kurumlarında görev yapan öğretim elemanlarına geliştirme ödeneği verilmektedir.

TKHK EK ÖDEME YÖNETMELİĞİNİN BAZI HÜKÜMLERİ İPTAL EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

adalet4Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmeliğin bir kısım kurallarının iptali istemiyle Türk Tabipleri Birliği ve Türk Dişhekimleri Birliği tarafından açılan davada karar verildi.

DİL TAZMİNATI NE KADAR OLDU?

Aktif . Yayınlanma Ücret

yabanci dilKamu personelinden bazılarına, yabancı dil bilgilerine ve bu bilgilerinden görevlerinde yararlanma durumuna göre ödenen Yabancı Dil Tazminatının miktarı, 2017 yılı Temmuz ayından geçerli olarak artarken, bu artışın aylık miktarı bazı personel için “1 TL” oldu.

VAİZ VE İMAM MAAŞI (2017 YILININ İKİNCİ YARISINDA)

Aktif . Yayınlanma Ücret

imamVaiz ve İmam unvanlı kadrolarda görev yapan ve özlük haklarının iyileştirilmesini isteyen Devlet memurları, 1 inci derecede Vaiz için 3000, İmam (mesleki olmayan lisansiyer) için ise 2200 olarak uygulanan ek göstergelerin 3600’e yükseltilmek suretiyle özellikle emeklilik haklarında biraz olsun artış bekliyor.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.