logo yeni

İCRA MEMURLARINDAN BAZILARINA İLAVE ÖDEME YAPILACAK

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas 7Mahalli idarelerde "icra memuru" unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarından, sosyal denge tazminatından yararlanmayanlara, 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak aylık ilave ödeme yapılacak.

40 YILLIK ÖĞRETMEN MAAŞI ADAY ÖĞRETMEN MAAŞINDAN NE KADAR FAZLA?

Aktif . Yayınlanma Ücret

ogretmen 9Devlet memuriyetine aday öğretmen olarak 9/1’den başlayanlar ile öğretmenlik mesleğinde 40 hizmet yılını doldurmuş ve 1/4 seviyesine ulaşmış olanlar arasındaki aylık net maaş farkın, öğretmenlik mesleğinde geçen yıllara verilen kıymeti de gösterdiği söylenebilir.

KAMU GÖREVLİLERİ VE EMEKLİLERİNİN ÜCRETLERİNE ENFLASYON ARTIŞI YAPILACAK MI?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas 17Kamu görevlilerinin ücretlerine 2018 yılı başından geçerli olarak enflasyon farkı artışı yapılması için, 1 Temmuz - 31 Aralık  dönemine ilişkin 6 aylık enflasyon artış oranının %4'ten fazla olması gerekiyor. Söz konusu 6 ayık dönemin ilk 3 ayında enflasyon artış oranı %1,33'e ulaşmış bulunuyor.

2017 EYLÜL ENFLASYONUNA GÖRE İLAVE ZAM VAR MI?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas15Türkiye İstatistik Kurumunun açıklamasına göre, TÜFE’de 2017 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre %0,65, bir önceki yılın Aralık ayına göre %7,29, bir önceki yılın aynı ayına göre %11,20 ve on iki aylık ortalamalara göre %9,98 artış gerçekleşti.

KAMU-SEN VERGİ ARTIŞINA TEPKİ GÖSTERDİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

ismail koncukTürkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, Maliye Bakanlığı’nın 3. kademe gelir vergisi oranını %27’den %30’a çıkarma kararını değerlendirdi.  

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.