logo yeni

TEMMUZ MAAŞ ZAMMININ NET MAAŞA ETKİSİ FARKLI OLACAK

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas 6Devlet memurlarının aylık ücretlerine 1 Temmuz’dan geçerli olarak “%4 + enflasyon oranının %3’ten fazla olan kısmı”  oranında artış yapılacak olup, bu artışın toplam oranının da %7 civarında olması bekleniyor.

TEMMUZ MAAŞ ZAMMI ÜST DÜZEY MEMURLARI NASIL ETKİLEYECEK?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas 8Kamu çalışanlarının aylık ücretleri 1 Temmuz 2017 tarihinden geçerli olarak %4 oranında artacak ve yılın ilk altı aylık dönemine ilişkin enflasyon artış oranının %3’ten fazla çıkması durumunda fazla olan kısım da maaş artışı oranına eklenecek.

TEMMUZ’DA EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI VE EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR ARTACAK?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas 5Devlet memuru ve emeklilerinin maaşlarına 1 Temmuz 2017 tarihinden geçerli olarak %4+enflasyon farkı oranında artış yapılacak olması ve enflasyon farkının da yaklaşık %3 oranında gerçekleşeceğinin bekleniyor olması, en düşük memur maaşı ile en düşük emekli maaşının bu yıl Temmuz ayında ne kadar olacağı konusunda tahmini bilgiler verebiliyor.

MEMURUN TEMMUZ MAAŞ ZAMMI YAKLAŞIK %7 OLACAK

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas 9Tüketici Fiyatları Endeksinin (TÜFE) 2017 yılının ilk altı aylık döneminde %3’ten fazla artması durumunda, fazla çıkan kısım 1 Temmuz 2017’den geçerli yapılacak olan %4 oranındaki maaş artışına ilave edilecek.

MEMURUN EĞİTİM DURUMU DEĞİŞİNCE TAZMİNAT ÖDEMELERİ DE DEĞİŞİR Mİ?

Aktif . Yayınlanma Ücret

memur 4Yürüttükleri görevin önem ve sorumluluğu ile niteliği, görev yerlerinin özelliği, hizmet süreleri, kadro unvan ve dereceleri ile eğitim seviyeleri esas alınarak, en yüksek Devlet memuru aylığının belli oranları şeklinde, Devlet memurlarına aylık maaşlarıyla birlikte tazminat ödemesi yapılmaktadır.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.