logo yeni

ŞUBAT AYINDA MAAŞI AZALACAK OLAN MEMURLAR

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas3Ücret gelirlerinin vergilendirilmesinde esas alınan matrah tarifelerine göre, 2017 yılının Şubat ayında bazı memurlar kısmen %20’lik gelir vergisi dilimine girecek ve Şubat ayı net maaşları Ocak ayına göre azalacak.

HANGİ MEMURLAR GEÇİCİ GÖREVLE BULUNDUKLARI KURUMLARDAKİ İLAVE ÖDEMELERİ ALIR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas 15İlgili mevzuatı uyarınca diğer kurumlarda vekâleten veya geçici olarak görevlendirilen kamu görevlilerinden bazıları, geçici olarak bulundukları kurum personelinin yararlandığı ve ilgili mevzuatında söz konusu personele de ödenebileceği belirtilen her türlü tazminat, fazla çalışma ücreti ve diğer ödemelerden yararlanabiliyor.

DEVLET MEMURU EMEKLİLERİNİN 2017/1 MAAŞI NE KADAR OLDU?

Aktif . Yayınlanma Ücret

emekli 4Emekliye ayrılan memurların alacağı emekli maaşının miktarı; kıdem yıllarına, fiili hizmet sürelerine, aylık göstergelerine, ek göstergelerine, makam tazminatı ve temsil/görev tazminatı göstergelerine göre değişmektedir.

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE VEKÂLETEN ATANIRSANIZ MAAŞINIZ NE KADAR ARTAR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

mudurKamu kurum kuruluşlarına ait boş veya çeşitli sebeplerle geçici olarak boşalmış kadrolara, Devlet memurlarının (kurum içinden ya da başka kurumlardan) vekâleten atandığı veya açıktan vekil atandığı durumlarda, vekâlet görevini yürütenlere bazı ödemeler yapılmaktadır.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.