logo yeni

İŞ GÜVENLİĞİ TOPLANTISINDA TARTIŞMA ÇIKTI

Aktif . Yayınlanma Sendika

toplantiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Ankara'da 29.İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası etkinlikleri çerçevesinde yapılan toplantı olaylı başladı.

Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı İsmail Koncuk, İş Güvenliği Sağlığı etkinliğinin açılışında yaptığı konuşmada AKP iktidarını eleştirerek, "Yönetici atamalarında artık liyakat ve kabiliyet aranmıyor.  Yandaşlar, bilgisi birikimi olmayan insanlar, yönetici yapılırken; iş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliği nasıl sağlanabilir? Bunun sağlanabilmesi için önce işini bilen insanların atanması gerekir" dedi.

Kendisinden sonra kürsüye çıkan Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın'ın mevcut atama sistemini savunmasına sinirlenen İsmail Koncuk, kürsüdeki konuşması sırasında Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın'ın sözünü keserek, "Sen çalışanların sorunlarını anlatacağına, hükümet temsilcisi gibi icraatlarını anlatıyorsun. Benim eleştirilerime sen niye yanıt veriyorsun, sen hükümet temsilcisi misin?" şeklinde tepki gösterdi.

Koncuk konuyla ilgili, "Sözde sendika konfederasyonu genel başkanı kürsüye çıkıyor ve çalışanların problemlerini söyleyeceğine, hükümet sözcüsü gibi konuşuyor. Orada hükümeti temsilen Çalışma Bakanı var. Herkesten sonra zaten o konuşacak. Ama Memur-Sen Başkanı, çalışanın sorunlarını anlatmak yerine benim hükümete yönelttiğim eleştirilere yanıt vermeye başlayınca ayağa kalktım. Sen hükümet temsilcisi misin? Benim eleştirilerime niye sen yanıt veriyorsun, diye itiraz ettim. Sayın bakana da dönüp, 'Siz buradasınız. O bana yanıt veriyor, acaba sizin yerinizi mi almaya çalışıyor' dedim. Bakan Bey de 'Siz benim konuşmamı dinleyin' dedi ama ben o konfederasyonu protesto ederek toplantıdan çıktım."  açıklamasında bulundu.

Aynı toplantıda, Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın'ın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü ile ilgili “Sendikaların Taksim ısrarı nedeniyle işçilerin taleplerini anlatamadıklarını” şeklindeki sözlere tepki gösteren, DİSK Başkanı Kani Beko da toplantıyı terk etti.  

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.