logo yeni

calisanlar2 copy

SENDİKA ÜYESİ OLACAK EMNİYET ÇALIŞANINA CEZA

Aktif . Yayınlanma Sendika

Emniyet Genel Müdürlüğü, yayınladığı genelge ile, sendikaya üye olacak Kurum personeli hakkında soruşturma açılacağını duyurdu.

4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun “Sendika üyesi olamayacaklar” başlıklı 15 inci maddesinde “Emniyet hizmetleri sınıfı ve emniyet teşkilâtında çalışan diğer hizmet sınıflarına dahil personel”in sendika kuramayacakları ve kurulmuş sendikalara üye olamayacakları hüküm altına alınmıştır.

Ancak, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) tarafından emniyet mensuplarının dahil olacağı bir sendika kurulması için faaliyet yürütüldüğü haberleri üzerine harekete geçen Emniyet Genel Müdürlüğü, konuya ilişkin bir genelge yayınlayarak, emniyet mensuplarının sendika kurmaları ve sendikaya üye olmaları hususlarına açıklık getirdi.

19 Ekim tarihinde Emniyet Teşkilatının tüm birimlerine gönderilen genelgede, 4688 sayılı Kanunun getirdiği yasaktan da söz edilerek, sendika üyesi olacak Kurum personeli hakkında disiplin soruşturması açılacağı belirtildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.