logo yeni

calisanlar2 copy

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI ÖNÜNDE TAR-GEL EYLEMİ VARDI

Aktif . Yayınlanma Sendika

toc bir senTarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası (Toç Bir-Sen) üyeleri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı önünde protesto eylemi düzenledi.

"Tar-Gel sonuçlandırılsın"

Toç-Bir-Sen tarafından düzenlenen “TAR-GEL Bitsin” eyleminde konuşan Genel Başkan Günay Kaya, TAR-GEL Projesi’nin artık kanayan bir yara haline geldiğini, proje kapsamında görev yapan çalışanlara uygulanan haksız ve adaletsiz uygulamanın ise bir an önce bitirilmesi çağrısında bulundu.

Eylemi gerçekleştiren grup adına basın açıklaması yapan Kaya, Tar-Gel faaliyetlerinin, çalışan 10 bin civarında mühendis ve veteriner hekim açısından sorun haline gelmeye başladığını belirterek, yaklaşık 10 bin Tar-Gel çalışanının köylere ve kırsala mahkum edildiğini, uzun süredir yaşandığı iddia edilen bu sorunun artık ortadan kaldırılmasını talep ettiklerini vurguladı.

"10 bin genç mühendis veteriner hekim kazandırılsın"

Kaya, "Bakanlık yönetiminden, ivedi olarak 18. yüzyıl dayatmasını çağrıştıran Tar-Gel uygulamasından bir an evvel vazgeçilerek tarım sektörümüze 10 bin genç mühendis ve veteriner hekimimizin yeniden kazandırılmasını istiyoruz. Köylerde, kırsalda çalışmaya asla karşı değiliz ancak çalışma barışı ve adaleti olsun. Bakanlığın hak etmediği, devletin resmi rakamlarına giren bu kötü gidişe bir son verin" ifadelerini kullandı.

"Kendi evlatlarınızı orada çalışmasına katlanabilir misiniz?"

Genel Başkan Günay Kaya, Tarım Bakanı’nın ve Bakanlık Bürokrasisi’nin yaşanan dramı duymamazlıktan, çalışanların çektiği çileyi de görmemezlikten geldiğini belirterek, “Acaba siz bu kardeşlerimizin çektiği zulmü, çalışma yerlerindeki sıkıntıları kendi evlatlarınızın, kızlarınızın çekmesine; orada çalışmalarına bir saat bile katlanabilir misiniz?” diye sordu.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.