logo yeni

calisanlar2 copy

2015 MART AYI KPDK TOPLANTISI YARIN YAPILIYOR

Aktif . Yayınlanma Sendika

toplu sozlesme 32015 yılı Mart ayı Kamu Personeli Danışma Kurulu yarın saat 10.00'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Reşat Moralı salonunda toplanacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Başkanlığında yapılacak toplantıya, Memur-Sen Genel Başkan Vekili Günay Kaya, hizmet kollarında yetkili sendikaların genel başkanları ve diğer konfederasyonların temsilcileri katılacak.

Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısında, geçmiş dönemlerde gündeme alındığı halde bir türlü hayata geçirilemeyen konular oluşturacak.

Bir derece, disiplin affı, 4/C personele kadro

Bu konular arasından en dikkat çekenler, 2005 yılından sonra göreve başlayan personele bir derece verilmesi, 4-C kapsamındaki geçici personelin kadroya atanması, disiplin affı olarak görünüyor.

2014 yılı Kasım ayında yapılan KPDK'daki talepler tekrar gündeme getirilirken, toplu sözleşme ile kabul edilen ancak halen hayata geçirilemeyen konular da konuşulacak.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, yaptığı açıklamada, “Bu Kamu Personeli Danışma Kurulunda daha öncede gündeme getirdiğimiz ve Torba Yasa haline gelmesini beklediğimiz maddeler yer alıyor. Taleplerimiz bu KPDK'da da aynen devam ediyor. Bunların içinde Memur-Sen Konfederasyonu tarafından Toplu Sözleşme Görüşmeleri ve Kamu Personel, Danışma Kurulunda gündeme getirilen kamuda 'araştırmacı' olarak çalışan ve özelleştirme nedeniyle KHK ve kurumların yeniden yapılandırılmasıyla başka kurumlara atanan araştırmacı kadrosundaki personelin hak kayıpları çıkan Torba yasa ile giderilmişti" dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.