logo yeni

13 MARTTA İŞ BIRAKMA ÇAĞRISI YAPILDI

Aktif . Yayınlanma Sendika

saglik 2İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Tabip Odası yöneticileri ile bazı sağlık sendikalarının üyeleri ortak basın açıklaması düzenledi.

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde yapılan basın açıklamaya, İzmir Tabip Odası, Türk Sağlık-Sen, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Genel Sağlık İş Sendikası üyeleri, İzmir Aile Hekimleri Derneği, Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği ve Türk Hemşireler Derneği'nin üyeleri katıldı.

Açıklamada sağlık çalışanlarının çalışma şartlarının iyileştirilmesini talebi ile tüm sağlık çalışanlarından 13 Mart'ta bir günlük iş bırakma eylemine katılmaları istendi.

Grup adına basın açıklaması yapan SES İzmir Şube Başkanı Rukiye Çakır, sağlık personelinin normal bir hayat sürebilmek için 5 günde bakılabilecek hastaya 1 günde bakmak zorunda kaldıklarını belirterek, "Robot gibi 3 dakikada değil yeterli süre ayırarak hastalarımıza bakmak istiyoruz. Sağlık çalışanlarının hastalanmaları adeta yasaktır. Çünkü hastalandıklarında zaten az miktarda olan performans ödemelerini alamamaktadırlar. Sağlık personeli sayısı yetersiz olduğu için çok sayıda hasta bakmak zorunda kalan doktorlardan, hemşirelerden, sağlık çalışanlarından güler yüzlü hizmet bekleniyor. 30 yıl görev yapan bir doktor emekli olduğunda 1500-2000 TL emeklilik ücreti alıyor. Diğer sağlık çalışanları 1000-1300 TL arasında emeklilik aylığı alıyor. Sesimizi duyurmak için 13 Mart Cuma günü hizmet üretmeyeceğiz. Bütün sağlık çalışanlarını gücümüzü göstermeye çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.