logo yeni

calisanlar2 copy

NÖBETE GİTMEYEN AİLE HEKİMİ SAYISI

Aktif . Yayınlanma Sendika

saglikTürk Sağlık-Sen İstanbul şubesi, aile hekimlerinin cumartesi nöbeti uygulamasını İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü önünde protesto etti.

Bugün itibariyle ikinci haftasına giren nöbet uygulamasına karşı İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü önünde toplanan sendika üyesi grup tarafından protesto ardından basın açıklaması yapıldı.

Türk Sağlık-Sen İstanbul 5 Nolu Şube Başkanı Oğuz Toy, uygulamaya sokulan cumartesi nöbetlerinin ikinci haftasında da yine iş bıraktıklarını belirtti.

Oğuz Toy, " Şunu tüm aile hekimlerimiz ve aile sağlığı çalışanlarımız iyi bilsinler; her zaman sizlerin yanında olacağız. Tarafımız sizden yanadır. Buradan bir kez daha sesleniyoruz, aile hekimliğinde iş yükünü artırmaktan, nöbetten vazgeçin. Çalışanın daha verimli bir şekilde hizmet üretmesinin yollarını arayın. Çalışma hayatını zehir etmeyin yoksa biz de size meydanları dar etmeye devam edeceğiz. Hakkımızı alana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

Ayrıca, geçen hafta cumartesi gününe  nöbet yazılan fakat nöbete gitmeyen sendika üyelerinin katılım sayısı konusunda da bilgi veren Toy, "3 Ocak itibariyle İstanbul Genelinde  Aile Sağlığı Merkezleri'nde sendikamıza bağlı 756 hekimimize nöbet yazıldı, 538 hekimimiz bu nöbete gitmedi. 720 hemşiremize  nöbet yazıldı, 635'i nöbetlere gitmedi. Bu düzenleme Kanun ve yönetmelik olarak kaldığı sürece eylemlerimiz devam edecek. Şu anda İstanbul genelinde iş bırakmalar yüzde 80'lerin üzerindedir. Cumartesi nöbetlerine aile sağlığı çalışanlarımız iştirak etmiyorlar. Bundan sonrada bu sayıyı yükselteceğiz" dedi.     

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.