logo yeni

calisanlar2 copy

KAMU SEN EK ZAM İÇİN KAPSAMLI BİR EYLEM YAPACAK

Aktif . Yayınlanma Sendika

kamu-senTürkiye Kamu-Sen 2014 yılında memurların ve diğer personelin yaşadığı enflasyon kaybının peşini bırakmayı düşünmüyor.

Memurların ve diğer kamu personelinin 2014 yılında enflasyon farkı alamaması sebebiyle yaşadığı gelir kaybının giderilmesi amacıyla maaş günü meydanlara çıkıyor.

15 Ocak tarihi itibariyle Türkiye genelinde, kapsamlı bir eylem yapacaklarını belirten Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Ankara'da saat 12.30'da başlayacak eylemde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Dikmen kapısında bordro yakacaklarını söyledi.

Yüzde 12 zam istiyorlar

2013 yılı toplu sözleşmesinde Memur- Sen ile hükümetin anlaşması sonucu kamu emekçilerinin 123 liralık seyyanen zamma mahkum edildiğini vurgulayan Koncuk, en az yüzde 12 ek zam için meydanlara çıkacaklarını söyledi. Koncuk, "Kamu çalışanlarının alım gücü giderek düşüyor. Hükümet de tüm taleplerimize kulaklarını tıkıyor. 15 Ocak'taki eylem için tüm çalışanları ve emeklileri desteğe davet ediyorum" diye konuştu.

15 mayısa dikkat edin

Bu yıl da Memur-Sen yüzünden memurların yüzde 3+3 zamma mahkum edildiğini söyleyen Koncuk, kamu çalışanlarını 15 Mayıs'ta belirlenecek yetkili konfederasyon seçiminde geleceklerine sahip çıkmaya çağırdı. Koncuk, "Yoksa 2016-2017 yılını da kaybederiz" dedi.

123 Tl zam 660 Tl kayıp

Enflasyonun 2014'te yüzde 9.4'e revize edilmesiyle memurların aldığı 123 liralık seyyanen zam, en düşük memur maaşında 55 lira kayba neden olmuştu. Türkiye Kamu-Sen üyeleri, kamu çalışanlarına seyyanen yapılan zamları protesto etmek için 6 aralık 2014'te Ankara'da Türkiye çapında bir katılımla eylem düzenlemişti.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.