logo yeni

calisanlar2 copy

TÜRK SAĞLIK-SEN, SAĞLIK PERSONELİNİN PROMOSYON RAKAMLARINI DÜŞÜK BULDU

Aktif . Yayınlanma Sendika

saglik4Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna bağlı tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında görevli 275 Bin çalışan adına imzalanan promosyon anlaşmasında 5 yıllığına her yıl 475 TL ödenmesine, Türk Sağlık-Sen’den itiraz geldi.

Türk Sağlık-Sen’den yapılan açıklamada, “Promosyon anlaşmasında kişi sayısı ne kadar artarsa çalışanın alacağı parada o ölçüde artmaktadır. Çünkü bankaya her ay yatacak maaşların toplamının büyümesi, işlem hacminin de büyümesi demektir. Bankalar daha çok kazanmak için daha çok promosyon vermeye razı olmaktadırlar.” denilerek 275 bin çalışan için alınan promosyon miktarı düşük bulundu.

Türk Sağlık-Sen açıklamasında Kayseri Erciyes Üniversitesinde 3 yıllığına tek seferde ödenmek suretiyle 2 Bin 350 TL karşılığında anlaşma imzalanması ve Ege Üniversitesinde 3 yıllığına tek seferde peşin olarak kişi başına 2 bin 158 TL'lik bir promosyon anlaşması imzalanması örnek gösterildi.

Promosyonun tek seferde ödenmesi için pazarlık yapılması gerektiğini ve 5'e bölünen paranın sağlık çalışanlarının derdine derman olmayacağını bildiren Türk Sağlık Sen açıklamasında “Kısacası 275 bin sağlık çalışanının 5 yılı heba edilmiştir. Promosyon anlaşması tam bir fiyasko ile sonuçlanmıştır. Biz sadece bir örnek verdik ve zararı anlattık. Çalışanlar daha önce aldıkları promosyon paraları ile bu anlaşmanın şartlarını karşılaştırsınlar ne kadar zararda olduklarını daha iyi anlayacaklardır.” İfadelerine yer verildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.