logo yeni

2014 YILI KASIM AYI KAMU PERSONELİ DANIŞMA KURULU YARIN TOPLANIYOR

Aktif . Yayınlanma Sendika

toplanti-2Her yıl 2 defa yapılan Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantılarının ikincisi yarın yapılıyor.

Bakanın katılımı ile toplanacak

Kamu Personeli Danışma Kurulunun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve KESK Genel Başkanı Lami Özgen ile hizmet kollarında yetkili sendikaların genel başkanlarının katılımı ile toplanması bekleniyor.

Gündeme gelebilecek konular

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında toplanacak olan Kamu Personeli Danışma Kurulunda 47c personelin kadro sorunu, bir dereceden yararlanmayan kamu personeline derece verilmesi, emekli ikramiyesindeki 35 yıl sınırının kaldırılması gibi konuların gündeme geleceği belirtiliyor.

Memurların beklentisi düşük

İstişari nitelikte bir kurul olan KPDK’da gündeme alınan konular toplantı sonrasında ilgisine göre, oluşturulan komisyonlara, kamu kurum ve kuruluşlarına, ilgili Bakanlıklara veya Bakanlar Kuruluna sevk edilebiliyor. Ancak Kurulda görüşülen ve Bakanlar Kuruluna sevk edilen konular dışındaki konularda bir sonuç alınması ihtimalinin çok zayıf olması nedeniyle memurların Kurul toplantılarından fazla bir beklentisi bulunmuyor.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.