logo yeni

TOPLU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİNİN UYGULANMASI DEĞERLENDİRİLDİ

Aktif . Yayınlanma Sendika

toplantiDevlet Personel Başkanlığının sendika ve kurum temsilcileriyle gerçekleştirdiği toplu sözleşme hükümlerinin uygulanmasına ilişkin durumu değerlendirme toplantıları sona erdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK’in başkanlığında mart ayında gerçekleştirilen Kamu Personeli Danışma Kurulu’nun 2014 Yılı 1. Toplantısında alınan karar gereği, 2014 ve 2015 yıllarını kapsayan 2. Dönem Toplu Sözleşme hükümlerinin uygulanma durumunu değerlendirmek üzere Devlet Personel Başkanlığı koordinatörlüğünde her bir hizmet kolunda yetkili sendikalar ile ilgili kamu kurum ve kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla yapılan toplantılar sona erdi.

Başkanlıktan yapılan açıklamaya göre, 29 Eylül-30 Ekim 2014 tarihleri arasında sendika ve kurum temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen 26 toplantıda toplam 25 kamu kurum ve kuruluşunu ilgilendiren 36 hususta toplu sözleşme hükümlerinin uygulanma durumu müzakere edildi.

Toplu sözleşme hükümlerinin uygulanmasına ilişkin olarak değerlendirme sonuçları, Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilecek Kamu Personeli Danışma Kurulu’nun 2014 Yılı 2. Toplantısında taraflara sunulacak.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.