logo yeni

calisanlar2 copy

MEMUR SENDİKALARI KONFEDERASYONLARININ ÜYE SAYILARI NE KADAR?

Aktif . Yayınlanma Sendika

sendikaKamu görevlilerinin ortak ekonomik, sosyal ve meslekî hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için değişik hizmet kollarında oluşturdukları sendikalardan en az beşinin bir araya gelerek oluşturdukları Konfederasyonların üye sayısı, ilgili konfederasyonu oluşturan sendikaların üye sayıları toplamı ile gösterilmektedir.

Konfederasyonların üye sayısı, konfederasyon üyesi sendikaların üye sayısındaki değişikliklere bağlı olarak zaman içerisinde değişiklikler de göstermektedir. Sendikaya yeni üye kaydı, sendika üyeliğinden ayrılma, sendika değiştirme gibi nedenlerle sendikaların ve dolayısıyla da ilgili konfederasyonların üye sayısı değişebilmektedir.

4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu çerçevesinde faaliyet gösteren kamu görevlileri konfederasyonlarının üye sayılarına ilişkin olarak, Devlet Personel Başkanlığı internet sitesinde yer alan bilgilere göre, Eylül 2014 itibariyle Konfederasyonların üye sayıları şöyle:

Kamu görevlileri Konfederasyonlarının üye sayısı (Eylül 2014)

Konfederasyon

Üye Sayısı

MEMUR-SEN

762.650

TÜRKİYE KAMU-SEN

447.641

KESK

239.700

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

50.503

CİHAN-SEN

24.299

TÜM MEMUR-SEN

8.681

DESK

5.769

HAK-SEN

4.482

BASK

3.389

Kaynak: dpb.gov.tr

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.