logo yeni

TORBA YASA KİMSEYİ TATMİN ETMEDİ

Aktif . Yayınlanma Sendika

buro-memur-senKamu Personeli Danışma Kurulu kararlarının hayata geçmesi için önemli bir fırsat olan torba yasa, kamu çalışanları adına kazanım sağlayacak hükümleri ihtiva etmediği için kimseyi memnun etmedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan torba yasa ile ilgili düşüncesini "Bu yasa kamu çalışanlarını tatmin etmemiştir.Torba yasa maalesef delinmiştir, içerisinde kamu çalışanları adına hiçbir şey kalmamıştır. Bu sebeple umutlarımız bir başka bahara kalmıştır" sözleri ile ifade etti.

Büro Memurları Sendikası Genel Başkanı Ünalan, 6552 sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanunun kamu çalışanlarını tatmin etmediğini vurgulayarak, "Bu yasa kamu çalışanlarını tatmin etmemiştir. Torba yasa maalesef delinmiştir, içerisinde kamu çalışanları adına hiçbir şey kalmamıştır. Bu sebeple umutlarımız bir başka bahara kalmıştır. Büro Memur-Sen ailesi olarak bundan sonraki süreçte çalışanlarımızın hak ve menfaatleri için var gücümüzle eylemlerimize, söylemlerimize devam etmeye çalışacağız. 62. Hükümeti, kamu görevlilerinin sorunlarının çözümü konusunda harekete geçmeye davet ediyoruz." İfadelerini kullandı.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.