logo yeni

LOJMAN BOŞALTMA UYGULAMASINA TÜRK İMAR-SEN TEPKİ GÖSTERDİ

Aktif . Yayınlanma Sendika

lojman3Türk İmar-Sen, lojmanlarını satışa çıkaran ve çocukların okullarının belirlenip eğitim-öğretim yılının başlayacağı bu günlerde personelinin lojmanları boşaltmasını isteyen İller Bankasının bu uygulamasına tepki gösterdi.

Türkiye İmar ve İnşaat Hizmetleri Kamu Görevlileri Sendikası (Türk İmar-Sen) tarafından “İLLER BANKASI OLDU İNŞAAT BANK” başlığı ile yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Kamuda lojmanlarını satışa çıkaran ve personelini mağdur eden ilk kurum olarak tarihe geçen İller Bankası 2 ay gibi kısa bir süre içerinde lojmanların boşaltılmasını ve satılmasını istiyor. Çocukların okullara kayıtlarının yapıldığı, kiralık ev bulmanın zorlaştığı bir dönemde lojmanlardan çalışanları apar topar çıkarıyor.

Üstelik artık lojmanların satışlarında çalışanların lojman almalarına da engel olunuyor.

Son olarak Ankara Macunköy’de yer alan lojmanlarda oturan banka çalışanları böylesine bir dönemde lojmanları terk etmeleri isteniyor. Çalışanları, ailelerini düşünmeden yapılan böylesine bir uygulama mağduriyetlere yol açıyor.

Ayrıca lojmanlarda oturan çalışanların bu lojmanları satın almalarına da izin verilmeyerek zulüm arttırılıyor.

İller Bankası sadece lojmanları satmakla da kalmamış, hizmet binalarını da yıkmaya başlaması, taşınmaların olması ile de sağlıksız bir çalışma ortamına davetiye çıkarılmıştır.

Kargaşanın hakim olduğu bir işyeri ortamında çalışanlar zor koşullara rağmen hizmet üretmek için olağanüstü bir çaba sarf etmektedirler. İller Bankasının son dönemde adeta İnşaat Bank gibi bir hale bürünmesi ve çalışanları hem aile hem de iş yaşamında mağdur ve huzursuz etmesi kabul edilemezdir.

Bir an önce lojmanlardan çıkartılmalar durdurulmalı, çalışma koşulları iyileştirilmeli ve kargaşaya son verilmelidir.”

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.