logo yeni

4/C PERSONELE KADRO SÖZÜ VERİLMEMİŞ

Aktif . Yayınlanma Sendika

kadro4/C personel kadroya geçirileceği umuduyla beklerken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK, 4/C’lilerle yakın zamanda görüştüğünü, sorunlarını bizzat kendi ağızlarından dinlediğini ancak kendilerine bir kadro sözü vermediğini belirtti.

Cuma günü yapılan Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı’nda, kadro müjdesi bekleyen 4/C personelin sorunlarının Türkiye Kamu-Sen tarafından gündeme getirilmesi üzerine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK’in; 4/C’lilerle yakın zamanda görüştüğünü, sorunlarını bizzat kendi ağızlarından dinlediğini ancak kendilerine bir kadro sözü vermediğini ifade ettiği ve 4/C’lilere kadro verilmesi durumunda mali külfetin artacağını ve yüklü bir bütçenin ortaya çıkacağını ileri sürdüğü belirtildi.

Türkiye Kamu-Sen tarafından yapılan açıklamada, Bakan Faruk ÇELİK’in bu sözlerine, Genel Başkan İsmail KONCUK’un şu şekilde cevap verdiği belirtildi:

“Sayın Bakan, siz geçtiğimiz günlerde 4/C'lilerle görüştünüz. Artık bu görüşmeden sonra onlarda ciddi bir umut hasıl oldu. 4/C'liler kadro almalarına ramak kaldığını düşünüyorlar. 4/C'liler isyan noktasındadır. 47 bin 4/C’li kadroya geçirilmelidir. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak bu beklentiye cevap verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Sizlere yakışan da budur. Bu memleketin evlatları 4/C adı altında modern bir kölelik sistemi içinde eritilmektedir. Türkiye Kamu-Sen bu yaşanan trajediye seyirci kalamaz. 4/C’liler için yaptığımız eylemlerle başkent Ankara’yı inlettik, yine inletiriz. İzin hakkı olmayan, hasta olma  hakkı olmayan bu insanların sorunlarına kulak tıkayamazsınız. Hükümet olarak derhal bu konuda gerekli girişimleri yapmalı ve bu evlatlarımızı bir an önce kadroya geçirmelisiniz. Belediye çalışanlarına verilen sözler diğer sözleşmeli çalışanlarımız için de tutulmalıdır. Yeni mağduriyetler yaratılmasının izahı olamaz.”  

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.