logo yeni

calisanlar2 copy

KAMU PERSONELİ DANIŞMA KURULUNUN BİR TOPLANTISI DAHA BİTTİ

Aktif . Yayınlanma Sendika

toplanti1Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK başkanlığında dün yapıldı. Toplantıda yetkili sendikalar ve en çok üyeye sahip üç Konfederasyonun Genel Başkanları da hazır bulundu.

Sendika konfederasyonları başkanlarının, Kamu Personeli Danışma Kurulu’nun Mart ayı toplasında ortaya konulan konular üzerindeki görüş ve önerilerine ilişkin değerlendirmelerin ağırlıkla konuşulduğu  toplantıda;

-Memurlara yapılması düşünülen rotasyon uygulaması,

-Müsteşar ve genel müdürlerin görev süreleri,

-Kariyer mesleklere ilişkin düzenlemeler,

-Daire başkanı ve üstü atanmasında aranan hizmet süreleri,

-Disiplin hükümlerinde yapılması düşünülen düzenlemeler,

-4/B ve 4/C’li personelin kadroya geçirilmesi

gibi konulara değinildi..

Konfederasyon başkanlarının, toplantı gündemindeki konular üzerindeki görüş ve önerilerinin ardından bir değerlendirmede bulunan Bakan ÇELİK,  657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile ilgili genel bir düzenleme yapmaya çalıştıklarını belirterek, Hükümet olarak 657’nin tümden değişmesi yönünde görüşün ağırlık kazandığını ifade etti. Önümüzdeki günlerde Başbakanlık’ta üst düzey bürokratlarla birlikte yapılacak toplantıya Konfederasyon başkanlarının da davet edileceğini söyleyen ÇELİK, daha önce Başbakanlı’ğa gönderilmiş olan 24 maddelik konu başlıklarının görüşmeler neticesinde daha da artabileceğini söyledi.

Sendikaların, görüşülen konular ve kamu çalışanlarına ilişkin diğer düzenlemeler konusunda hazırladıkları raporlar, toplantı sonrasında Bakan ÇELİK ve diğer yetkililere iletildi.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.