logo yeni

calisanlar2 copy

EMNİYETTEN SENDİKA UYARISI

Aktif . Yayınlanma Sendika

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar sendikal faaliyetlere devam eden polisleri ikinci kez genelge yayımlayarak uyardı.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), sendikal çalışmalarda bulunan polisleri sıkı takibe aldı. Genel Başkanı İrfan Çelik dahil 7 üyesi meslekten atılan Emniyet-Sen’ci polislere ikinci uyarı geldi.

Disiplin suçu

Haklarında disiplin soruşturması başlatılan Emniyet- Sen adlı sendikacıların üyelik aidatı toplaması, temsilcilik kurması ve propaganda yapması EGM’nin sert tepkisine neden oldu.

Mehmet Kılıçlar, Ekim2012’de yayınladığı genelgede Emniyet Teşkilatı mensuplarının sendika kuramayacaklarını belirterek, polislerin hukuka aykırı eylemlerden kaçınmalarını istemişti.

Yazılı emir, uyarı ve açılanidari soruşturmalara karşınsendikal çalışmalarındevametmesi yeni tedbirleri gündeme getirdi.Genel Müdür Kılıçlar, 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları veToplu Sözleşme Kanunu’nun yanında Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğü’nde de sendikal faaliyetlerin disipliny önünden suç teşkil ettiğine vurgu yaptı.

‘Mevzuat kurallarına uyun’

Merkez ve taşra teşkilatına sendikal çalışmalarla ilgili ikinci kez emir yayımlayan Kılıçlar, teşkilat personelinin kanun, tüzük ve diğermevzuat uyarınca hareket etmesini istedi.

bugun

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.