logo yeni

KAMU PERSONELİ DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAKLAŞIYOR

Aktif . Yayınlanma Sendika

Kamu Personeli Danışma Kurulu’nun 2013 Yılı ilk toplantısı, 28 Mart 2013 Perşembe günü saat 10:00’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Reşat Moralı Toplantı Salonunda Faruk ÇELİK’in başkanlığında yapılacak.

Toplantı, Devlet Personel Başkanı, yetkili 3 konfederasyonun genel başkanı ve hizmet kolunda en çok üyeye sahip 11 hizmet kolu sendikası başkanlarının katılımlarıyla gerçekleştirilecek.

4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu gereğince her yılın mart ve kasım aylarında toplanması gereken Kurul, 2013 yılı ilk toplantısında da toplu sözleşmede çözümsüz kalan konuları görüşmek için toplanacak.

Kurulun Perşembe günü başlayacak toplantısında, toplu sözleşmede çözümsüz kalan 161 konunun ele alınacağı ve son durumun değerlendirileceği belirtiliyor.

2012 yılı mayıs ayında yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde, sendikaların genel ve hizmet kollarına ilişkin 600'ü aşkın talebinden çok azı ,toplu sözleşme ile karara bağlanırken, sendikaların 161 talebinin de Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda görüşülmesine karar verilmişti. Bu 161 konuyu içeren yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu konulardan bir kısmı için taslaklar hazırlanmış ve kurumların görüşlerine sunulmuştu.

Kalan diğer konuların akıbeti ve taslakları hazırlanan konularla ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz. 

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.