logo yeni

calisanlar2 copy

PTT’NİN A.Ş. OLMAMASI İÇİN İŞ BIRAKILACAK

Aktif . Yayınlanma Sendika

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’nün “Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ”ne dönüştürülmesini öngören “Posta Hizmetleri Kanunu Tasarısı” geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN imzasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunulmuştu.

Tasarıyla, Posta Kanunu ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’nün yürürlükten kaldırılması, kuruluş ve tescile ilişkin hükümleri hariç olmak üzere Türk Ticaret Kanunu ve özel hukuk hükümlerine tabi Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Anonim Şirketi kurulması öngörülüyor.

PTT’nin Anonim Şirket haline dönüştürülmesine tepki gösteren sendikalar, Tasarının mevcut haliyle yasalaşmaması ve geri çekilmesi için eylemlerini sürdürüyor.

Türkiye Kamu Sen'e bağlı Türk Haber-Sen de, bu amaçla gerçekleştirdiği yürüyüş eyleminden sonra iş bırakma eylemi yapma kararı aldı. Sendika tüm iş yerlerinde 27 Mart Çarşamba Günü bir günlük iş bırakma eylemi yapacak.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.