logo yeni

EMNİYET SEN YÖNETİCİLERİ GÖREVDEN İHRAÇ MI EDİLDİ?

Aktif . Yayınlanma Sendika

Emniyet-Sen kurucuları hakkında ihraç istemiyle açılan soruşturmalar Meclis gündemine taşındı. Emniyet Sen genel başkanının hangi gerekçeyle görevden alındığı soruldu.

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre KÖPRÜLÜ tarafından verilen soru önergesinde, Anayasa’da kendilerine verilen hakkı kullanarak sendika kurmak isteyen Emniyet-Sen kurucularının engellemelerle karşılaştığı belirtilerek, İçişleri Bakanı Muammer GÜLER tarafından bazı soruların cevaplandırılması istendi.

-Sendikalaşmaya karar verdikleri ilk günden bu yana baskı, tehdit, görevden ihraç edilme zulmüyle karşılaşan ve sadece Emniyet mensuplarının haklarını korumak üzere kurulan Emniyet-Sen’in Genel Başkanını hangi gerekçeyle, ifadesi dahi alınmadan görevden ihraç ettiniz?

-Emniyet-Sen Genel Başkanını görevden ihraç etmenizin tek sebebi; diğer sendika üyelerine ve tüm emniyet mensuplarına gözdağı vererek, polislerin sendikalaşmasını engellemeye yönelik bir karar mıdır?

-İfadesi dahi alınmadan komik bir olay sebebiyle ihraç edilen sendika başkanının bu olayı yaşamasının sebebi 23-24 Mart’ta yapılması düşünülen Emniyet Sen Genel Kurulu ile bir ilgisi var mıdır?

-Polisin sendikalaşması iktidarınız tarafından nasıl bir paniğe sebep olmuştur? Polisin sendikalaşmasını ileri demokrasisinin bir parçası olarak değerlendirmiyor musunuz?

-12 Eylül referandumunda sendikalaşmanın önündeki her türlü engeli kaldıracağınızı, hatta iki sendika hakkı vereceğinizi söylerken, emniyet mensuplarının sendikalaşmasına bu denli karşı çıkmanız büyük bir çelişki ve aldatmaca değil midir?”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.