logo yeni

EMNİYET-SEN TABELASINI ASTI

Aktif . Yayınlanma Sendika

Kuruluş başvuru dilekçesi verilmesine rağmen, kuruluşu engellenmeye çalışılan EMNİYET-SEN, tabelasını Ankara'da Strasbourg Caddesi üzerindeki genel merkezine astı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesinde, Merkez ve Taşra Teşkilatlarında Tüm Çalışan Emniyet Hizmetleri Sınıfı ve Emniyet Teşkilatında Çalışan Diğer Tüm Hizmet Sınıflarına Dahil Personelin sendikası olma amacıyla yola çıkan EMNİYET-SEN’e bugüne kadar internet üzerinden 32 bin başvuru yapıldığı söyleniyor. Sendika adına konuşan Abdurrahman Yılmaz, engellemeler nedeniyle üye kaydedemediklerini ancak başvuruların internet ortamında kendilerine ulaştığını belirterek, Valilik tarafından kendilerine ısrarla sendika kütük numarası verilmediğini ve bu nedenle de üye kaydedemediklerini, ancak yakın zamanda üye kaydına başlayacaklarını söyledi.

Valilik ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından sendika kuruluş belgelerinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na henüz gönderilmediğini söyleyen Yılmaz, sendikanın tabelasının da asılmasıyla birlikte, sendikanın bundan böyle sürekli açık kalacağını belirterek, “Bilgi almak isteyen emniyet çalışanları bizi aradıkları takdirde sendikamızı tanıtacağız.” dedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.