logo yeni

YARGIÇ SENDİKASINA DA İZİN YOK

Aktif . Yayınlanma Sendika

Üyelerini hakim ve savcıların oluşturacağı Yargıçlar Sendikası'nın kuruluş evrakları Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından kabul edilmedi.

Ankara Valiliğinin başvurusu üzerine yargı kararıyla kapatılan Yargı-Sen, Yargıçlar Sendikası adıyla yeniden kuruldu. Hukukun üstünlüğü, etkinliği ve egemenliğinin sağlanması, meslek sorunlarının çözülmesi, temel hak ve özgürlüklerin, düşünce, ifade ve örgütlenme özgürlüğünün etkin biçimde yaşama geçirilmesi, sendikal hakların geliştirilmesi, hukuk devletinin işler ve etkin kılınması için ikinci kez yola çıkan hakim ve savcılar, polis engeli ile karşılaştı.

Kuruş dilekçesini Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne vermek için giden kapatılan Yargı-Sen'in de Kurucu Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, "Emniyet'e gittiğimizde bize, Ankara Valiliği'nden bir talimat alındığı ve mutlaka ilgili Vali Yardımcısının evrakı imzalaması gerektiği söylendi. Bizde Ankara Valiliği'ne gittik. Vali Yardımcısı Mustafa Tapsız'ın yerinde olmadığı söylendi. Odasına girdiğimizde yerindeydi. Vali Yardımcısı bize "evrakı almayacaklarını alsalar bile iade edeceklerini polislere de böyle yaptıklarını' söyledi" dedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.