logo yeni

SENDİKA ÜYESİ MEMURLARA ÖDENEN İKRAMİYENİN MİKTARI ARTIYOR

Aktif . Yayınlanma Sendika

maas8Kamu görevlilerinden sendika üyesi olanlara her üç ayda bir ödenen Toplu Sözleşme İkramiyesinin miktarı, 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren “3,40 TL” yükselecek.

1 Temmuz itibariyle maaş katsayılarının %5 oranında artacak olması, aylık katsayısına göre belirlenen Toplu Sözleşme İkramiyesini de artıracak.

Sendika ikramiyesi

Sendika ikramiyesi olarak da bilinen “toplu sözleşme ikramiyesi”nin; kimlere, ne zaman ve ne miktarda ödeneceği hususu 375 sayılı KHK’da belirlenmiştir.

KHK’nın ilgili düzenlemesine göre, toplu sözleşme ikramiyesi;

-Kamu görevlileri sendikalarına üye olup, aylık veya ücretinden üyelik ödentisi kesilen kamu görevlilerine ödenmektedir.

-Ocak, nisan, temmuz ve ekim aylarında aylık veya ücret ile birlikte ödenmektedir.

-45 TL tutarında ödeme yapılmakta ve bu ödemeden sadece damga vergisi kesilmektedir. 215 yılında imzalanan Toplu Sözleşme ile; KHK'da 45 TL olan ve 2015 yılında 60 TL şeklinde ödenen ikramiyenin, 2016 ve 2017 yıllarında “750 gösterge rakamının memur aylık katsayısıyla çarpımı sonucu bulunacak tutarda” ödenmesi kararlaştırılmıştır.

-Kapsamdaki personelin tamamına aynı miktarda ikramiye ödenmektedir.

Temmuz ve Ekim ayında ödenecek ikramiye miktarı

Sendika üyesi kamu görevlilerine, 2016 yılının Ocak ve Nisan aylarında her defasında net “66,11 TL” tutarında toplu sözleşme ikramiyesi ödenmişti.

1 Temmuz itibariyle katsayılar artacağından, 2016 yılının Temmuz ve Ekim aylarında ödenecek toplu sözleşme ikramiyesinin miktarı da artacak. Ancak bu artış sadece “3,40 TL” olacak.

Kamu çalışanlarına bu yıl Temmuz ve Ekim aylarında her defasında net “69,41 TL” tutarında ikramiye ödenecek.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.