logo yeni

calisanlar2 copy

MEMURLAR PERŞEMBE GÜNÜ YARIM GÜN İŞ BIRAKACAK

Aktif . Yayınlanma Sendika

terore karsi eylemAralarında memur konfederasyonlarının da bulunduğu 12 sivil toplum kuruluşu, 17 Eylül Perşembe günü Ankara Sıhhiye’de yürüyüş düzenleyecek.

Ortak eyleme Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen’in de katılıyor olması sebebiyle memurların büyük kısmı Perşembe günü yarım gün iş bırakacaklar.

“Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” ortak platformu, TOBB, TÜSİAD, MÜSİAD, Türkiye Kamu-Sen, Memur-Sen, ürk-İş, TİSK, TBB, HAK-İŞ, TESK, TÜRMOB ve TZOB'ın aralarında bulunduğu 12 kurumdan oluşuyor.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu tarafından yapılan ortak basın açıklamasında, “Ortak paydanın insan haklarına ve hukuka saygı olduğu bildirilen açıklamada, “17 Eylül Perşembe günü, saat 16.30’da Türkiye ‘nin dört bir yanından gelip, Ankara’da toplanma kararı kaldık. Tüm Türkiye’yi Ankara Sıhhiye Meydanı’nda toplanmaya davet ediyorum.  Terörü lanetleyen ve kardeşliğimize sahip çıkan tüm halkımızı bu toplanmaya davet ediyoruz. Bizim en büyük gücümüz kardeşliğimizdir, gelin kışkırtıcı söylemleri bırakalım, toplumu germeyi bırakalım. Başka bir Türkiye yok” denildi.   

Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ise, “Irkı, dini, mezhebi, etnik kökeni ne olursa olsun teröre ve teröriste lanet osun; askerimize, polisimize, korucularımıza ve kamu görevlilerimize uzanan eller kırılsın diyoruz!

Yapılan tüm hain planlara, kurulan tuzaklara ve içimizdeki hainlere rağmen binlerce yıllık birlikteliğimizi bozmayacağız.

Kararlıyız! Biz bu oyunu bozacağız; bu çemberi kıracağız! Teröre ve teröriste tepkimizi ortaya koymak, kardeşliğimizi bir kez daha tüm dünyaya ilan etmek için Türkiye Kamu-Sen ve  bağlı tüm sendikalarımız teröre karşı milli birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu gösterecektir.

Bu amaçla,  17 Eylül 2015 Perşembe günü öğleden sonra Ankara’da bulunan tüm kurum ve kuruluşlarda yarım günlük iş bırakma kararı alınmıştır.

İş bırakan tüm üyelerimiz saat 16:00’da “Teröre hayır, Kardeşliğe evet” yürüyüşünde hazır bulunacaklardır.” İfadelerini kullandı.

Mitingin 17 Eylül 2015 Perşembe günü, saat 16:30’da Ankara Sıhhiye Meydanından başlayacağı ve Ulus’ta bulunan 1. Meclis önünde son bulacağı öğrenildi.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.