logo yeni

calisanlar2 copy

TÜRK EĞİTİM-SEN ÜYESİ KADINLAR TSK'YA BAŞVURDU

Aktif . Yayınlanma Sendika

kadin memur turk egitimTürk Eğitim-Sen Merkez Kadın Komisyonu, askere gitmek isteğiyle Dikimevi Askerlik Şubesi’ne başvuruda bulundu.

Türk Eğitim-Sen’li kadınlar, terörle mücadelede TSK’nın yanlarında olduklarını, maddi ve manevi desteklerini esirgemediklerini vurgulamak için askerlik başvurusu yaptıklarını ifade ettiler. Terörle mücadelenin milletçe topyekûn yapılmasının gerektiğinin belirten Türk Eğitim-Sen üyesi kadınlar TSK’nın vereceği her görevi şerefle yerine getireceklerini söylediler.

Başvuru işleminden sonra Kadın Kolları Komisyonu Başkanı Firdes Işık yaptığı basın açıklamasında, “son bir iki ayda, yüzü aşkın yiğidimizi toprağa verdik. Ülkemizin bir bölgesi adeta kuşatılmış ve şehirlerimiz gasp edilmiş durumdadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, özgür ulaşım imkanlarını dahi kullanamaz hale gelmiş, insanlarımız can güvenliğinden endişe duyar durumdadır. Başta öğretmenlerimiz ve sağlık çalışanlarımız olmak üzere bölgede bulunan kamu görevlilerimiz ile devletine bağlı milli birlik ve beraberliğimize iman etmiş olan vatandaşlarımız, endişe ve güvensizlik içerisindedir. Bu durum, ülkemizin hem bugünü hem de geleceği için önemli bir problemdir.

Temennimiz, yaşadığımız bu sıkıntılı sürecin bir an önce sonlandırılması, terörün tüm unsurlarıyla birlikte kökünün kazınması, huzur ve sükunun tekrar ve tam anlamıyla sağlanmasıdır.” dedi.

Işık, Türk İstiklal Mücadelesi’nin abide şahsiyetleri Nene Hatunların, Şerife Bacıların, Kara Fatmaların, Nezahat Onbaşıların torunları olarak, “Dün ninelerimiz, eşlerinin, çocuklarının ve kardeşlerinin yanında nasıl saf tutmuş iseler; bizler de bugün, birliğimize yönelen bu hain terör saldırılarının karşısında kale gibi dikilmeye, varlığımızı milletimizin varlığına adamaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasının ardından, Merkez Kadın Komisyonu, Cebesi Şehitliğini ziyaret etti. Hakkari Dağlıca Bölgesinde hain saldırı sonucu şehit düşen Üstçavuş Okan Taşan’ın kabri başında dua okudu.  

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.