logo yeni

HÜKÜMETİN 2016 ZAM ÖNERİSİ BİR MİKTAR DAHA YÜKSELEBİLİR

Aktif . Yayınlanma Sendika

toplu sozlesme 2015Bir televizyon kanalında açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memurlara yapılan zam teklifi ile ilgili olarak, "Teklifimiz için son rakam bu değil, yükselebilir" dedi.

Dün yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde, Bakan Çelik, Hükümetin zam teklifini 2016 yılı için % 5+4, 2017 yılı için ise %3+3 olarak değiştirerek, önceki haftaya göre %1'lik bir artış önermişti.

Kamu Sendikaları Heyeti Başkanı Ali Yalçın da, “Kamu İşveren Heyetinin yeni bir teklifle gelmesini olumlu buluyor . Kasayı açmanızı bizi anlamaya başladığınızı gösteriyor. Kasayı açmanızı müzakereyi yeniden başlatmayı düşünülebilir” demişti.

Faruk Çelik, memur zammına ilişkin olarak "Amacımız bizim teklifimizle memurun talebinde arayı bulmak" diyerek sözlerini noktaladı. Bakanın açıklamaları geçen hafta yaptığımız %5+5 zam önerisinin son öneri olabileceğini gösteriyor.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.