logo yeni

HÜKUMETİN ZAM TEKLİFİNDE UFAK ARTIŞ

Aktif . Yayınlanma Sendika

maas15Toplu sözleşme görüşmelerine devam edilirken tahmin ettiğimiz gibi bugün Hükümetten gelen zam teklifinde ufak bir artış gerçekleşti.

Bugün sunulan yeni teklife göre, kamu çalışanlarına 2016 yılı için "%5+4+enflasyon farkı" öngörülüyor. Hükümet 2017 yılı için zam teklifini ise, "%3+3+enflasyon farkı" şeklinde değiştirdi.

Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Kamu İşveren Heyetinin yeni bir teklifle gelmesini olumlu buluyor. Kasayı açmanızı bizi anlamaya başladığınızı gösteriyor. Kasayı açmanızı müzakereyi yeniden başlatmayı düşünülebilir. Ancak 5+4 ve 3+3 tekliflerini de kabul edilmez görüyorum” dedi.

Toplu sözleşme neticesinde ulaşılabilecek zam ile ilgili tahminimizi burada kaleme almıştık. Teklifte bir miktar daha artış olabileceğini düşünüyoruz, ancak son noktada yetkili sendikanın kabul edebilieceği bir teklife ulaşılabileceğini sanmıyoruz.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.