logo yeni

MEMUR-SEN TEKLİFİN REVİZE EDİLMESİNİ İSTEDİ

Aktif . Yayınlanma Sendika

ali yalcinHükümetin memura zam teklifinin belli olmasından sonra, yetkili Konfederasyon Memur-Sen Genel Başkanı açıklamalarda bulundu.

Teklifin, 5 Milyonu aşkın memur ve memur emeklisinin beklentisinin altında kaldığını söyleyen Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Teklifin bu boyutuyla değerlendirilmesinin doğru olmayacağını, oransal zammın vicdani bir noktaya çekilmesi, taban aylık ve refah payı ile ilgili teklifin revize edilerek gelmesini bekliyoruz. Bizim açımızdan bu teklifin üzerinden konuşulması doğru değil” şeklinde konuştu.

Kamu Görevlileri Sendikaları Heyetine de başkanlık eden Memur-Sen’in Genel Başkanı Ali Yalçın, teklifin revize dilerek masaya gelinmesini isteyerek salondan çıkması üzerine Kamu İşveren Heyeti Başkanı Faruk Çelik toplantının sona erdiğini söyledi.

"Telefonlarımız açık"

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3.Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinin 4. Toplantısında, Kamu İşveren Heyeti’nin yaptığı teklifin ardından basın açıklaması düzenledi. Yalçın, hükümetin kasayı açmasını beklediklerini vurgulayarak, “Biz masayı değerli kılmanın, kasadan pay almanın derdindeyiz. Kamu İşveren Heyeti bize getirdiği teklifi kendi arasında tekrar görüşmelidir. Eğer kasa açılırsa bizim de Konfederasyon olarak telefonlarımız açık olacaktır. Hükümetin kasayı açmasını bekliyoruz” dedi.

“Teklifimizle, yapılan teklif arasındaki uçurum kalkmalıdır”

Yalçın, “Masanın kurulmasıyla 2016-2017 yılı için 27 Temmuz’da başlayan Toplu Sözleşme süreci 3 Ağustos’ta masanın kurulmasıyla başlamış bugün itibariyle önemli aşamaya gelmiştir” diyen Yalçın, “Bugün Kamu İşveren Heyetinin teklifi, Memur-Sen Heyeti’nin dün yaptığı çağrıyla gelmiştir. Fakat teklif sunulmadan önce Kamu İşveren Heyet’inin 2.Dönem Toplu Sözleşme kazanımlarını teklif olarak sunulması doğru bir yaklaşım değildir. 2016 için 4+4, 2017 için 3+3 teklifi, Taban aylık ve Refah Payı eksikliklerinin yanı sıra yapısal olarak da revizyona ihtiyaç duyan tekliflerdir. Bu teklifin görüşmelere başlangıç oluşturacak tekliften uzak olduğunu belirtmek isterim. Memur-Sen’in teklifleriyle aradaki uçurum kaldırılmalıdır. Biz bu noktada Kamu İşveren Heyeti’ne zaman ve fırsat vermiş bulunmaktayız. Cuma’nın feyz ve bereketinden faydalanmak suretiyle bize yaklaşırlarsa biz de masaya tekrar yaklaşırız” şeklinde konuştu.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.