logo yeni

YEREL YÖNETİMLER BAKANLIĞI KURULSUN TALEBİ

Aktif . Yayınlanma Sendika

teskilat3 Ağustos’ta başlayan toplu sözleşme görüşmeleri, hizmet kolu sendikalarının taleplerinin görüşmeleri ile devam ediyor.

Görüşmelerde sendikalardan gelen ilginç talepler de dikkat çekiyor. Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Yerel Yönetimler Bakanlığının kurulmasını istedi.

Halen mahalli idarelerin sorunlarının, İçişleri Bakanlığının mevcut yapısı sebebiyle çözülemediğini belirten Turbay, mahalli idarelerde hizmet kalitesi ve sürekliğinin sağlanması, problemlerin çözülmesi için Yerel Yönetimler Bakanlığı kurulması gerektiğini belirtti.

Turbay, yerel yönetimlerin sürekli ve süresiz hizmet üretmek ve sunmak zorunda olduğuna vurgu yaparak, “Sürekli değişen ve gelişen dünyada çağımıza uygun hizmet üretmekle mükellef yerel yönetimler, birçok yerde ne yazık ki beklenen hizmeti üretemiyor. Bunun önemli sebeplerden birisi Türkiye'nin Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı'nı imzalamış olmasına rağmen, yönetim modeli oluşturamamasıdır. Çağa uygun yerel yönetimlerin oluşturulması, hizmet kalitesi ve sürekliğinin sağlanması, sorunların çözülebilmesi için Yerel Yönetimler Bakanlığı kurulmalıdır.” İfadelerini kullandı.

Bem-Bir-Sen, yangınla mücadelede yararlanan veya hayatını kaybeden itfaiyecilerin gazi ve şehit kapsamında sayılması talebinde de bulunmuştu.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.