logo yeni

BİSİKLETLİ TOPLU SÖZLEŞME EYLEMİ TAMAMLANDI

Aktif . Yayınlanma Sendika

memur sen eylemPazartesi günü başlayacak olan toplu sözleşme görüşmelerine dikkat çekmeyi amaçlayan bisiklet ile 800 km. eylemi, bugün Ankara’da neticelendi. Balıkesir’den  yola çıkan Büro Memur-Sen üyeleri Ankara’ya ulaşırken, Güvenpark’ta bir basın açıklaması düzenlediler.

Düzenlenen basın açıklamasına Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş ve sendika üyesi memurlar katıldı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, hakları için pedal çevirenleri kutladığını belirterek, "Kamu hizmetlerini sunan arkadaşlarımızın beklentilerinin karşılanması, hedeflerimize yönelik katkı ve motivasyon üretir. Toplu sözleşme tekliflerimizi yüzdelik zam, taban aylık zammı, refah payı ve enflasyon farkı olarak belirledik. 2016 yılı için yüzde 8 + yüzde 8, 150 lira taban aylığa seyyanen zam, refah payı ve enflasyon farkı, 2017 yılı için yüzde 7 + yüzde 7, 100 lira taban aylığa seyyanen zam, refah payı ve enflasyon farkı teklifimizi bir kez daha deklare ediyorum. Derdimiz, alnımızın teriyle elde ettiğimizin ekmeğin tamamını alabilmek. Kamu görevlilerimizi hak ettikleri haklarla buluşturma zemini için masada olacağız. Toplu sözleşme masasından, bu milletin ortak kasasından hakkımız olanı alarak kalkacağız" dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş ise toplu sözleşmeden beklentilerini şöyle anlattı:

"Memurlarımız, yoksulluk sınırının 4 bin liranın üzerinde olduğu ülkemizde yoksulluk altında ezilen değil, yoksulluğu ezen olmak istemektedir. Kendilerine yönelik siyaset yapma yasağının kalkmasını, grev hakkının verilmesini talep etmektedir. Ailesine ve çocuklarını bakabilecek bir aile yardımı istemektedir. 4/B'li ve 4/C'li kardeşlerimiz, farklı statülerde değil kadrolu olarak çalışmayı beklemektedir. 15 Ocak 2005'ten sonra göreve başlayan memurlarımız, ilave bir derece verilmesinin uygulamaya konulmasını beklemektedir. Mesai mefhumu gözetmeden çalışan memur kardeşlerimiz, ucube olarak gördüğümüz 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile ellerinden alının fazla mesai ücretleri, ek ödeme ve ikramiyelerini geri istemektedir. Memurlarımız, görevde yükselme sınavlarının düzenli olarak her yıl yapılmasını beklemektedir. Yıllardır hakları verilmeyen, amirlerinin iki dudağı arısına sıkışıp kalan Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki memurlarımız haklarının verilmesini, memur olarak görev yapmalarının sağlanmasını, görev tanımlarının yapılmasını beklemektedir. Yardımcı hizmetler sınıfındaki kardeşlerimiz, genel idare hizmetler veya teknik hizmetler sınıfına geçmek istemektedir. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ndeki kardeşlerimiz, havacılık tazminatının ödenmesini beklemektedir. Memurlarımız, en zengin arşive sahip olduğu ülkemizde hala sahip olmadığımız Milli Arşiv Kanunu'nun çıkarılmasını beklemektedir. Şef kardeşlerimiz, özel hizmet tazminatlarının arttırılarak ücretlerinde iyileştirme yapılmasını beklemektedir. Adliyelerdeki mübaşir kardeşlerimiz, genel idare hizmetler sınıfına geçmeyi beklemektedir." 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.