logo yeni

EĞİTİM-SEN'E POLİS BASKIN YAPTI

Aktif . Yayınlanma Sendika

polisAnkara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde Eğitim-Sen Genel Merkezi binasına baskın düzenledi. Operasyon kapsamında bina içerisinde bulunan bilgisayarlar ve evraklar incelemeye alındı.

Operasyon nedeniyle genel merkez önünde çevik kuvvet ekipleri tarafından yoğun güvenlik önlemi alınırken, KESK ve KESK'e bağlı üyeler Eğitim-Sen Genel Merkezi binasının içine alınmadı.

Baskında Kobani’de IŞİD’e karşı PYD saflarında savaşmış ve yaralanarak sınırdan yasa dışı yollarda Türkiye’ye girmiş 9 PYD’linin olduğu anlaşıldı. Durumu ağır olan 4 kişi olay yerine çağrılan ambulanslarla diğer 5 kişi ise polis otosuyla hastaneye kaldırıldı. Yaralılar sendikadan çıkartılırken sendikaya üye bir grup slogan atarak yaralılara destek verdi. Yaralıların Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Numune Hastanesi'nde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Öte yandan Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) yönetimi, Eğitim Sen’e bugün yapılan polis baskınını, demokrasinin askıya alınması ve darbe olarak niteledi. Yapılan yazılı açıklamada, “Bu sabah Eğitim Sen Genel Merkezi, sivil polisler tarafından kuşatmaya alındı ve hukuksuz şekilde tüm binada arama başlatıldı. Arama için herhangi bir savcılık ya da mahkeme kararı bulunmamaktadır. Bir ihbar gerekçe gösterilerek, Eğitim Sen misafirhanesinde arama yapılacağına dair TEM şubenin el yazısıyla kendi hazırladığı bir paragraflık yazıya istinaden, tamamen hukuksuz şekilde arama yapılmaktadır. Kendi yazılarında bile sadece misafirhanede arama yapılacağı yazılmasına rağmen yemekhaneye varıncaya dek tüm binada arama yapılmaktadır. Konfederasyonumuz Eş Genel Başkanı ve Yürütme Kurulu üyeleri dahi içeriye alınmamış, tüm girişimlerimize rağmen hukuksuz arama sonlandırılmamıştır.” ifadelerine yer verildi.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.