logo yeni

VALİYE HAKARETTEN YARGILANAN SENDİKACI BERAAT ETTİ

Aktif . Yayınlanma Sendika

adalet3Geçtiğimiz yıl, Milli Eğitim Müdürlüğü önünde okul müdürlerinin atanmasını protesto eden Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, burada düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmalar nedeniyle hakkında açılan hakaret davasından beraat etti.

10 Eylül’de düzenlenen basın toplantısında Türkoğlu, “İlettiğimiz hiçbir problemi çözmeyen bir milli eğitim müdürü, bir milli eğitim yöneticileri var. Bursa Valisi var, o zaman siz bırakın bu statülerinizi, bırakın bu koltuklarınızı, bırakın bu mühürleri asıl sahibiniz kimse onlar gelsin. Listeyi kim yaptıysa puanları kim verdiyse muhatabınız onlar olsun. Biz onlara soralım yani. İnsafsızca sübjektif kriterlere dayanarak siz bu insanların emeklerini nasıl çaldınız? diye onlara soralım"  sözlerini kullanmıştı.

Bu açıklamalar üzerine Bursa valisi Münir Karaloğlu hakaret davası açmıştı. Mahkemede bugün yapılan duruşmada Türkoğlu'nun yaptığı açıklamaların hakaret içermediğine hükmedilerek, beraat kararı verildi.

Türkoğlu, 7 Haziran seçimlerinde MHP'den Milletvekili adayı olduğu için görevinden istifa etmiş ancak seçilememişti. Selçuk Türkoğlu, yaptığı açıklamada, Bursa'da yüzlerce, Türkiye genelinde binlerce idarecinin haksız yere görevden alındığını belirterek, “Bursa Valisi Sn. Münir Karaloğlu'nun şikayetçi AKP İl Başkanı Cemalettin Torun ve AKP Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan'ın avukatlığını üstlendiği "Hakaret" davasından Allah'a şükürler olsun ki Beraat ettik. Siyasallaşmamış adil bir yargı herkeslere ve her zaman lazım olacaktır. Sürecin başından bugüne desteklerini esirgemeyen Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi ve Genel Başkan İsmail Koncuk ile Şube başkanlarımıza, yöneticilerimize, Avukatlarımız Selami Karaman ve Ahmet Başbey'e Dava müddetince Telefon, mesaj ve sosyal medyadan gönül desteği sunan bütün dostlara basın mensupları ve yazarlarımıza hasbi teşekkürlerimi sunuyorum. Darısı diğer davalarımın başına...” dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.