logo yeni

KAYA, TOÇ BİR-SEN'E YAPILAN OPERASYONU NEZAKETSİZLİK OLARAK NİTELENDİRDİ

Aktif . Yayınlanma Sendika

toc bir senTarım Orman ve Çevre Çalışanları Birliği Sendikası (Toç-Bir-Sen) Genel Başkanı Günay Kaya, Manisa temsilciliğine paralel yapı kapsamında düzenlenen operasyonu eleştirdi.

Kaya sendikalarına iftira atıldığını belirterek, yapılan operasyonun hesabını yargı yoluyla soracaklarını söyledi.

Manisa’da dün düzenlenen operasyonda, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Tarım Orman ve Çevre Çalışanları Birliği Sendikası (Toç-Bir-Sen) ve Beydere Tohum Sertifikasyon Test Müdürlüğü'nde, arama yapılmış, bazı evrak ve bilgisayar kayıtlarına el konulmuştu.

Aramanın ardından Manisa'ya giden Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya operasyonla ilgili açıklamalarda da bulundu. Kaya, operasyonu “Nezaketsizlik” olarak niteleyerek, "Dün, Manisa'da Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğüne 'paralel yapı operasyonu ile ilgili Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla kolluk kuvvetleri il müdürlüğümüze soruşturma başlattı. Maalesef üzülerek söylüyorum ki Memur-Sen'in 11 güzide sendikasından biri olan Toç Bir-Sen'de bir takım incelemeler olmuştur. Bir hukuk devletinde yaşıyoruz. Bu anlamda bir yaramız yok ki gocunmamız olsun. Ağzımızda sarımsak yok ki kokusundan rahatsızlık duyalım. Abdestimizden kuşkumuz yok ki namazımızdan kuşkumuz olsun. Memur-Sen ve Toç Bir-Sen olarak 17-25 Haziran küresel operasyonundan beri milli idarenin yanında ve küresel operasyonun karşısında en net duran bir konfederasyona bağlı sendikaların birine bu şekilde soruşturma açmak demek, 'öküz altında buzağı aramak' olur.” ifadelerini kullandı.

Kaya, Toç Bir-Sen olarak en ufak bir kaygı ve kuşkuları olmadığını belirterek, “Bu anlamda bizi bu tür şeylere bulaştırmak uzaktan yakından doğu ile batı arasındaki fark kadar zıt bir durumdur. Hiçbir delil olacağını zannetmiyorum. Çünkü çalışmalarımız ve duruşumuz ortada" dedi.

"Çamur at izi kalsın" mantığı ile hareket edildiğini vurgulayan Kaya, konuyla ilgili olarak haklarını yasal yollardan arayacaklarını ifade ederek, "Soruşturma sonrasında bu haksız iftirada, haksız şikayetlerde bulunanları, Toç Bir-Sen'e bu lekeyi sürenlerden hesabı sendikamızın avukatı hukuki süreç içerisinde soracaktır. Bununla ilgili ne gerekiyorsa yapacağız. Bunu bir tehdit olarak söylemiyorum. Sendikamızın hakkının, hukukunun korunması adına söylüyorum" dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.