logo yeni

calisanlar2 copy

SAĞLIK ÇALIŞANLARI PAZARTESİ İŞ BIRAKIYOR

Aktif . Yayınlanma Sendika

saglik3Türk Sağlık-Sen Samsun’da Dr. Kamil Furtun’un katledilmesini protesto için 1 Haziran günü tüm yurtta iş bırakacak. Sendika üyesi sağlık çalışanları pazartesi sağlık hizmeti sunmayacak.

Sağlıkta şiddetin cinayete dönüştüğünü kaydeden Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci “Sağlık çalışanlarının her gün yaşadığı korku Samsun’da gerçeğe dönüştü.  Dr. Kamil Furtun ‘un hastane koridorlarında elinde silahla gezen bir katil tarafından katledilmesiyle sağlıkta şiddet bir kez daha cinayete döndü. Tüm sağlık çalışanlarının mesaiyi sağlıklı bir şekilde tamamlayıp eve dönebilme ailesine kavuşma isteği ne yazık ki doktorumuz için gerçekleşmedi. Hastane koridorunda hunharca katledildi. Sağlık çalışanlarının memnuniyeti ve can güvenliği denilince sırt çevrilmesi nedeniyle bugün bu acıyı yaşıyoruz” dedi.

Samsun’da yaşanan katliamı protesto etmek ve hastanelerde yaşanan güvenlik zafiyetlerine dikkat çekmek için 1 Haziran Pazartesi günü tüm Türkiye’de iş bırakacaklarını kaydeden Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci “  Son bir yılda Beyaz koda bildirilen şiddet vaka sayısı 11 Bin 174.  Şiddet sürekli tırmanıyor. Samsun’da da cinayete dönüştü. Sağlık çalışanlarının tamamı hayatlarından endişe ederek çalışıyor. Çalışanlar ne yazık ki şiddete karşı korumasız. Türk Sağlık-Sen olarak Samsun’da yaşanan vahşi cinayeti protesto etmek ve Sağlık çalışanlarının can güvenliğine dikkat çekmek için 1 Haziran Pazartesi günü tüm yurtta iş bırakıyoruz. o gün sağlık kurum ve kuruluşlarında hizmet üretmeyeceğiz. Alanlara çıkarak sağlık çalışanlarının yaşam hakkını, güvenli çalışma hakkını savunacağız.” şeklinde konuştu.

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci iş bırakma eylemine sağlık alanında faaliyet gösteren tüm sivil toplum örgütlerine de çağrı yaptıklarını belirterek tüm çalışanları bu eyleme katılmaya çağırdı.

Eylem Programı:

1 Haziran Pazartesi

Ankara Numune Hastanesi Bahçesinde toplanma ve Yürüyüşe Geçilmesi (Saat 12:00 )

Sağlık Bakanlığı Önünde Basın açıklaması ve Siyah kefenlerin Bakanlık demirlerine asılması (Saat 12: 30 )

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.